دکتر صدیقی در بازدید از مجتمع آموزش عالی اسفراین تأکید کرد:

لزوم ورود دانشگاه های امروز به حوزه های فرهنگی و اجتماعی و ارائه راه حل

۰۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۹ کد : ۴۸۳۸۸ اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۷۱۸
دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور در بازدید از مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین گفت: دانشگاه امروز علاوه بر کارکرد و مسئولیت‌های آموزشی و پژوهشی، وظایف جدیدی نیز در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد و از این رو باید به این مسائل ورود کرده و برای حل چالش ها و معضلات، راهکار ارائه دهند.
لزوم ورود دانشگاه های امروز به حوزه های فرهنگی و اجتماعی و ارائه راه حل

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مجتمع آموزش عالی اسفراین، دکتر صدیقی با همراهی دکتر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان ضمن حضور در شهرستان اسفراین و بازدید از مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در نشستی با حضور فرماندار شهرستان و رئیس و مسئولان مجتمع آموزش عالی اسفراین مهم‌ترین اولویت‌ها و برنامه‌های این مجتمع آموزش عالی را بررسی کردند.
در این نشست با بیان اینکه دانشگاه امروز علاوه بر کارکرد و مسئولیت‌های آموزشی و پژوهشی، وظایف جدیدی نیز در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد، گفت: توسعه تعمیم در این دانشگاه مطلوب بوده و یکی از مزیت‌های مجتمع آموزش عالی اسفراین هم‌جواری آن با صنایع است که باید در راستای ارتباط ملموس دانشگاه با صنعت، اجرای طرح‌های کارورزی و توسعه و فراهم کردن زیرساخت‌ها و کمک به کسب‌وکار دانشجویان جزء برنامه‌ها و اولویت‌های مدیران مجموعه قرار گیرد.
دکتر صدیقی با تأکید بر هم‌پوشانی دانشگاه‌های سطح استان اظهار داشت: دانشگاه‌های استان باید مکمل یکدیگر بوده و به یکدیگر در انتقال و تبادل تجارب و اطلاعات کمک کنند.
دکتر مصطفی حیدری رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای این مجتمع و برنامه‌های پیش و روی این مرکز آموزش عالی پرداخت و در خصوص استفاده از ظرفیت خیرین و ساخت خوابگاه خیرساز این مجتمع و مشکلات پیش رو جهت تکمیل و بهره‌برداری از آن نکاتی را بیان کرد.
فرماندار اسفراین نیز در سخنانی مجتمع آموزش عالی اسفراین را دارای رشد مطلوبی دانست و افزود: مأموریت‌گرایی دانشگاه‌ها باعث افزایش دانش علمی در دانشجویان می‌شود و در توسعه صنعت و دانشگاه مؤثر است.
طاهر رستمی با بیان اینکه هم‌جواری دانشگاه و صنعت یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مجتمع آموزش عالی اسفراین می‌باشد اظهار داشت: با توجه به رشد جهشی مجتمع آموزش عالی اسفراین و امکانات و زیرساخت‌های مناسب، این مجتمع ظرفیت تبدیل‌شدن به دانشگاه صنعتی شمال شرق کشو را داراست.
در پایان این نشست مسئولان وزارت علوم درخصوص اختصاص بودجه به‌منظور تکمیل خوابگاه خیرساز در بخش رفاهی از‌جمله رستوران مکمل، کمک به تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی، تخصیص صددرصدی وام‌های دانشجویی دانشجویان مجتمع و همچنین اختصاص بودجه برای برگزاری مسابقات علمی و پژوهشی به‌منظور مهارت‌افزایی دانشجویان قول مساعد داده و ضمن بازدید از زیرساخت‌ها و اماکن دانشجوئی و فرهنگی، آموزشی و پژوهشی از نزدیک در جریان مهم‌ترین دستاوردها، اقدامات و برنامه‌های پیش و روی مجتمع آموزش عالی اسفراین قرار گرفتند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )