بازدید وزیر علوم از موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۷:۲۷ کد : ۴۸۳۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۶۱
دکترمحمد فرهادی، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری دربازدید از موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی ضمن آشنایی با نحوه عملکرد واحدهای مختلف این موسسه ،با کارکنان و مسئولان بخش های مختلف این مرکز ...
بازدید وزیر علوم از موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
دکترمحمد فرهادی، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری دربازدید از موسسه  پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی ضمن آشنایی با نحوه عملکرد واحدهای مختلف این موسسه  ،با کارکنان و مسئولان بخش های مختلف این مرکز پژوهشی دیدار و گفتگو کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر فرهادی در نشستی با هیئت رئیسه موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی ، ازهمراهی این موسسه برای تهیه اسناد پشتیبان سیاست گذاری در زمینه ساماندهی و آمایش آموزش عالی با رویکرد ماموریت گرایی و توسعه اقتصاد دانش بنیان خبرداد.
وزیرعلوم در ادامه به عزم جدی دولت به منظور سامان دهی و تعیین تکلیف بسیاری از مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: واگذاری برخی اختیارات به دانشگاه‌ها، توجه به موضوع پژوهش و فناوری درساختار و مدیریت های کلان این وزارتخانه و حرکت به سمت نظام ملی نوآوری از برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
وی همچنین به نقش این موسسه در جمع آوری، پردازش و انتشار  آمار آموزش عالی و تهیه گزارش ها و نقشه های اطلس جغرافیایی آموزش عالی برای تصمیم گیری هر چه بهتر و سیاستگذاری در حوزه آموزش عالی و کمک به تدوین اسناد توسعه از جمله سند برنامه ششم توسعه اشاره و تصریح کرد: این موسسه می تواند به عنوان یک نهاد آینده پژوه و از طریق پژوهش های مختلف ، الگوهای متفاوت آموزش عالی را برای مناطق مختلف کشور ارائه کند .
وزیر علوم درپایان ابراز امیدواری کرد با حل مشکلات عمرانی زمینه فعالیت هرچه بهتر و بیشتر موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی برای انجام ماموریت های محوله فراهم شود.
گفتنی است درپایان این نشست وزیر علوم ازمجموعه دستاوردها ی  موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی بازدید کرد