به‌منظور توسعه و تسهیل تولید محتوای علمی به زبان‌های رایج دنیا؛

مرکز ترجمه و زبان‌های خارجی دانشگاه بوعلی سینا به بهره‌برداری رسید

۰۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۳ کد : ۴۸۳۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۰
مرکز ترجمه و زبان‌های خارجی دانشگاه بوعلی سینا، به‌منظور توسعه و تسهیل تولید محتوای علمی به زبان‌های رایج دنیا، افتتاح شد.
مرکز ترجمه و زبان‌های خارجی دانشگاه بوعلی سینا به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه خبر دانشگاه بوعلی‌سینای همدان (بسنا)، دکتر یعقوب محمدی‌فر، رئیس دانشگاه بوعلی سینا در آیین افتتاحیه مرکز ترجمه و زبان‌های خارجی این دانشگاه گفت: افتتاح مرکز ترجمه و زبان‌های خارجی دانشگاه بوعلی سینا از ایده‌های جدیدی است که در جهت ارتقای ارتباطات و سطح علمی دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه به آن نیاز داریم.

وی تصریح کرد: ارتقای ارتباطات و سطح علمی دانشجویان، استادان و کارکنان، هدف اصلی راه‌اندازی مرکز ترجمه و زبان‌های خارجی دانشگاه بوعلی سینا است و  امیدواریم گشایش ان مرکز منشأ حرکت‌های علمی مؤثر برای دانشگاه باشد.

به گفته رئیس دانشگاه بوعلی سینا، موفقیت این مرکز، موفقیت دانشکده‌هایی همچون علوم انسانی، علوم ورزشی، علوم اجتماعی، هنرومعماری و رشته‌هایی که پایه نظری و انسانی دارند را شامل می‌شود.

وی تشریح کرد: امید آن داریم که این حرکت، حرکتی در راستای اعتلای علم و تبدیل دانشگاه به مرکزی برای سایر تعاملات شود، چراکه ما بحث دانشگاه نسل یک و دانشگاه نسل دو را پشت سر گذاشته‌ایم؛ هدف ما این است که با این مراکز و برنامه‌های دیگری چون برج فناوری و توسعه مرکز رشد، نسل سوم دانشگاه‌ها را که کارآفرینی است محقق کرده و به مرحله چهارم که همان مسئولیت اجتماعی و جامعه‌پذیری دانشگاه است گام بنهیم.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا در پایان گفت: توقع ما این است که در اسرع وقت شاهد فعالیت این مرکز در کنار مراکز دیگر در جهت بالندگی دانشگاه باشیم.

در ادامه دکتر سودمند افشار، رئیس مرکز ترجمه و زبان های خارجی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه بوعلی سینا گفت: فعالیت مرکز به دو بخش درون دانشگاهی و برون دانشگاهی تقسیم می‌شود؛ فعالیت درون دانشگاهی شامل آموزش زبان‌های خارجی ازجمله زبان انگلیسی، برای کلیه متقاضیان اعم از اعضای هیئت‌علمی، کارکنان، دانشجویان، مخصوصاً دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.

دکتر سودمند افشار اضافه کرد: در بحث ترجمه نیز، آماده ارائه خدمت به اعضای هیئت‌علمی جهت برگردان مقالات و کتب آن‌ها و همچنین ویراستاری و ترجمه مقالات دانشجویان تحصیلات تکمیلی خواهیم بود.

وی از دیگر خدمات این مرکز، به آماده کردن دانشجویان جهت شرکت در آزمون‌های زبان و اخذ مجوز برگزاری آزمون‌های جدید و بین‌المللی اشاره کرد.

رئیس مرکز ترجمه و زبان‌های خارجی دانشگاه بوعلی سینا بیان کرد: تلاش ما در گام اول کمک به ارتقای جایگاه علمی دانشگاه و در وهله دوم درآمدزایی علمی برای دانشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: به علت فعالیت گسترده این مرکز، از اعضای هیئت‌علمی گروه زبان و نیز از اساتید و افراد واجد شرایط خارج از دانشگاه جهت همکاری استفاده خواهد شد.

ل.س42/ل.م54