در راستای افزایش تعاملات علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه

۰۴ تیر ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۸ کد : ۴۸۳۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۲
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه، در راستای افزایش تعاملات علمی بین‌المللی، امضاء رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علم و صنعت ایران، در نشست امضای این تفاهم‌نامه همکاری، دکتر ذاکری رئیس دانشگاه  علم و صنعت ایران، ضمن خوشامدگویی به طرف عراقی از آمادگی کامل این دانشگاه برای همکاری با دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه خبر داد و توانمندی‌های دانشگاه علم و صنعت ایران را در حوزه تحصیلات تکمیلی تشریح کرد.
وی گفت: تبادل دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی گام اول همکاری‌های دو طرف است و در آینده باید برای تبادل اعضای هیئت علمی و فعالیت‌های گسترده‌تر علمی و پژوهشی اقدام کنیم.
دکتر واحدی معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران گزارشی کوتاه از بازدید هیئت دانشگاه علم و صنعت ایران از دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه در سال گذشته و نیز برنامه‌های سفر هیئت عراقی در بازدید از دانشگاه علم و صنعت ایران ارائه کرد.
وی گفت: پس از آماده شدن پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری، دو طرف آماده امضای آن هستند تا برای پذیرش مشترک دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و نیز سفرهای علمی و پژوهشی اعضای هیئت علمی دو دانشگاه برنامه‌ریزی شود.
سپس پروفسور سوران معاون آموزشی دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه، خواستار گسترش همکاری‌های دو طرف در زمینه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری توسط دکتر واحدی معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت و پروفسور سوران معاون آموزشی دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه و بازدید اعضای هیئت عراقی از برخی دانشکده‌های دانشگاه علم و صنعت ایران پایان بخش این نشست بود.
ل.م۵۴