رئیس سازمان امور دانشجویان در جمع رؤسای دانشگاه‌های استان خراسان شمالی تأکید کرد:

لزوم نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در کمک به رفع معضلات ملی و منطقه‌ای

۰۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۷ کد : ۴۸۳۱۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۰۷
دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در دیدار با رؤسا و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های خراسان شمالی اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید در کنار تربیت دانشجویان، به رفع مشکلات و چالش‌ها به‌صورت ملی و منطقه‌ای کمک کنند و این امر هم‌اکنون باید در اولویت کاری آنان قرار گیرد.
لزوم نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در کمک به رفع معضلات ملی و منطقه‌ای

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، دکتر صدیقی در این دیدار که به میزبانی دانشگاه بجنورد برگزار شد گفت: دانشگاه‌ها در استان‌های مختلف کشور باید مسائل و مشکلات مربوط به حوزه خود را احصا کنند و برای رفع آنان راهکارهای علمی و عملی ارائه دهند.
وی درخصوص دانشگاه‌های علمی و کاربردی گفت: محصولات این مراکز باید وارد بازار شود و نیازهای فوری هر منطقه را رفع کنند.
رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: هم‌اکنون دانشگاه‌های فرهنگیان در سطح کشور زیر نظر وزارت آموزش‌وپرورش هستند و نمی‌توانیم آنان را از نظر اعتباری کمک کنیم که این امر نیز موجب شده است تا این مراکز با مشکلات زیادی مواجه شوند.
دکتر صدیقی بر هم‌افزایی دانشگاه‌ها با یکدیگر تأکید کرد و گفت: گره‌ها و مسائلی که اعتباری نباشند را چاره‌اندیشی خواهیم کرد.
وی بابیان اینکه دانشگاه‌ها باید از اعتبارات معطل در سایر فضاهای دانشگاهی و آموزشی بهره گیرند، گفت: دولت در این خصوص تصمیم‌گیرنده است، برخی از فضاهای معطل‌مانده را به سایر مراکز به‌صورت موقت و یا دائم انتقال می‌دهد. اگر در این خصوص در استان فضا و امکانات وجود دارد وزارتخانه پیگیر خواهد شد.
دکتر صدیقی تأکید کرد: توسعه کمی آموزش را افتخار می‌دانیم و هم‌اکنون آموزش عالی آبروی نظام است.
وی با بیان اینکه هیچ جوانی در کشور برای ورود به دانشگاه هم‌اکنون مشکل ندارد و ورود به دانشگاه‌ها دیگر رؤیا نیست، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در دانشگاه‌های دولتی صندلی خالی وجود ندارد این امر در دانشگاه‌های غیردولتی بیشتر به چشم می‌خورد.
رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه گفت: در قالب طرح آمایش، تمامی ظرفیت‌ها و مشکلات دانشگاه‌های سراسر کشور احصا خواهد شد.
وی افزود: خروجی دانشجویان در مقطع لیسانس ۳۵۰ هزار نفر است که ظرفیت رشته‌های کارشناسی ارشد نیز به همین میزان است.
همچنین در این نشست رؤسا و معاونان دانشگاه‌های استان خراسان شمالی به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.
ل.س42/ل.م54/ع.ع57