از سوی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی اعلام شد؛

حمایت از توسعه استارتاپ‌های صنعت ورزش

تعداد بازدید:۹۸۷
مرکز ملی نوآوری فناوری‌های ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی از توسعه استارتاپ‌های صنعت ورزش حمایت می‌کند.
حمایت از توسعه استارتاپ‌های صنعت ورزش

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، به‌منظور توسعه فرهنگ کارآفرینی و حمایت از بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها (کسب‌وکارهای نوپا) در صنعت ورزش، توسعه اکوسیستم فناوری‌های ورزشی در کشور (نرمافزاری و سخت‌افزاری)، شناسایی، جذب و حمایت از نخبگان استارتاپی صنعت ورزش ایران و تلاش برای کمک به رفع نیازهای صنعت ورزش کشور مرکز ملی نوآوری فناوری‌های ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با همکاری مشترک وب‌سایت ورزش 3 از توسعه استارتاپ‌های صنعت ورزش حمایت می‌کند.

براساس این گزارش، استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌ای فناور که در حوزه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری صنعت ورزش فعال می‌باشند و ایده‌های کسب کاری، تیم فنی متخصص، بازار هدف مشخص و مدل کسب‌وکار (business plan) واقعی و توجیه‌پذیری دارند، می‌توانند از این حمایت‌ها و خدمات بهره‌مند شوند.

ارائه فضای کار اشتراکی رایگان، آموزش‌های تخصصی کسب‌وکار، تسهیلات مالی، خدمات و امکانات آزمایشگاهی، کمک به بازاریابی و تبلیغات، مشاوره تخصصی و مربی‌گری توسط صاحبان کسب‌وکار، استفاده از امکانات شبکه همکار و تیم سازی ازجمله این خدمات و حمایت‌ها می‌باشد.

از محورهای پذیرش برای حمایت از استارتاپ‌های ورزشی می‌توان به مهندسی و فناوری‌های ورزشی، نرم‌افزارها و اپلیکیشن های ورزشی، بازی‌های ورزشی (بر بستر موبایل و کنسول)، پوشاک و تجهیزات اختصاصی ورزشکاران رشته‌های مختلف، ابزارها و تجهیزات تمرینی و کمک تمرینی ورزشی، تجهیزات آزمایشگاهی حوزه علوم ورزشی و مهندسی ورزش، تجهیزات ارزیابی و رشد مهارت‌های حرکتی ورزشی، شبیه‌سازهای ورزشی، تجهیزات توان‌بخشی ورزشی اشاره کرد.

نخبگان استارتاپی صنعت ورزش ایران برای پذیرش می‌بایست از داشتن ایده خلاقانه در حوزه فناوری‌های ورزشی با رویکرد اقتصادی، داشتن تیم کاری متخصص مرتبط با ایده، داشتن برنامه کسب‌وکار (BP) بر اساس مطالعه دقیق بازار هدف، داشتن نمونه اولیه حداقلی از محصول، فرایند بررسی و پذیرش برخوردار باشند.

پس از بررسی و در صورت تایید اولیه طرح، مجری دعوت به مصاحبه حضوری خواهد شد و در صورت تایید شورای تخصصی، نوع حمایت‌ها و خدمات قابل‌ارائه اعلام خواهد شد. در صورت موافقت قرارداد رسمی بین طرفین منعقد می‌شود.

همچنین از شروط اصلی پذیرش داشتن تیم کاری متخصص و باتجربه در حوزه محصول پیشنهادی می‌باشد.

علاقه‌مندان برای برخورداری از این خدمات لازم است فرم مربوطه را تکمیل و به نشانی sport.tech@yahoo.com ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 88904187 و 88893345 تماس حاصل کنند.

ل.س42/ل.م54