در راستای افزایش تعاملات مشترک صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی جندی شاپور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

۰۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۲ کد : ۴۸۲۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۰
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی جندی شاپور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای افزایش تعاملات فیمابین به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی جندی شاپور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی جندی شاپور، در حاشیه دیدار دکترسورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور و دکترمحمدرضا عصاری رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول که در محل ساختمان معاونت علمی ریاست جمهوری برگزارشد، ظرفیت‌های دانشگاه جندی شاپور به عنوان قطب دانشگاهی شمال خوزستان با پتانسیل بالا بررسی شد.

در این دیدار، ضمن تشریح این موضوع که دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با جذب متخصصان و نخبگان علمی سعی در حل مشکلات و معضلات علمی و صنعتی کشور دارد، بر ضرورت توجه به پتانسیل‌های منطقه از جمله صنعت نیشکر و تاسیس کانون نیشکر و نیز صنایع وابسته به آن با مشارکت بخش خصوصی تأکید شد.

همچنین با بررسی طرح‌های تحقیقاتی محققان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول که منجر به ثبت اختراعات با نتایج موفق شده‌اند، تصمیماتی درخصوص تجاری‌سازی طرح‌های پیشنهادی با مشارکت بخش خصوصی در بخش‌های صنعتی و کشاورزی همچنین با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از ایده‌های پیشنهادی در قالب حوزه‌های آب، صنایع نیشکر، برق، انرژی، صنایع فشارقوی، صنایع تبدیلی کشاورزی و تولید بذر نیز اتخاذ شد.

گفتنی است در پایان این دیدار تفاهم‌نامه همکاری توسط دکترسورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور و دکترمحمدرضا عصاری رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به امضاء رسید.

 ل.س42/ل.م54


( ۱ )