به‌منظور گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی؛

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با رئیس دانشگاه سوربن فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد

۰۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۴ کد : ۴۸۲۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۴
دکتر ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با سفر به کشور فرانسه و حضور در شهر پاریس، در راستای گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی، با رئیس دانشگاه دولتی سوربن سیته فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با رئیس دانشگاه سوربن فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، در این ملاقات دکتر صالحی عمران ضمن معرفی فعالیت‌های گسترده دانشگاه فنی و حرفه‌ای، آمادگی این مرکز علمی و مهارتی را جهت همکاری با دانشگاه سوربن در زمینه‌های مختلف اعلام کرد.

دکتر ژان پیر، رئیس دانشگاه پاریس 13(سوربن سیته) نیز ضمن اظهار خرسندی از ظرفیت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای، فعالیت‌های این دانشگاه را معرفی و آمادگی کامل خود را برای همکاری‌های علمی و دانشگاهی با دانشگاه فنی و حرفه‌ای اعلام کرد.

در این ملاقات که با حضور رئیس و معاونان دانشگاه سوربن و دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای و فرج‌اله طالبی مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌الملل این دانشگاه صورت گرفت، همکاری درزمینهٔ برگزاری دوره‌های مشترک، تبادل اساتید به‌ویژه برگزاری کارگاه و دوره‌های تخصصی برای مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط اساتید فرانسوی در ایران و فرانسه و فراهم کردن زمینه تجهیز کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط شرکت‌های فرانسوی و حمایت‌های بین‌المللی به‌ویژه «طرح اراسموس پلاس» مورد تأکید قرار گرفت.

در این دیدار مقرر شد همکاری‌ها درزمینهٔ مکانیک خودرو، برق خودرو، گیربکس خودرو به‌ویژه گیربکس اتومات با همکاری شرکت‌های رنو و پژو فرانسه و انتقال فناوری در این زمینه‌ها آغاز شود و در هر مرحله برحسب نیاز طرفین در سایر زمینه‌ها و رشته‌ها گسترش یابد.

س.س51/ل.م54


( ۱ )