در راستای گسترش همکاری‌های چندجانبه در ارتباط با علوم زمین صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی و پژوهشکده علوم زمین

۰۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۳ کد : ۴۸۲۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۹
تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، دانشگاه حکیم سبزواری و پژوهشکده علوم زمین، در راستای گسترش و توسعه همکاری‌های چندجانبه به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی و پژوهشکده علوم زمین

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، دکتر علی‌اصغر مولوی رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در آیین امضای این تفاهم‌نامه همکاری گفت: این تفاهم‌نامه به‌منظور گسترش و توسعه همکاری‌های چندجانبه آموزشی، پژوهشی و اجرایی درزمینهٔ مرتبط با علوم زمین به امضا رسید.

وی افزود: مشارکت در راه‌اندازی رشته ژئوتوریسم در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه حکیم سبزواری و همکاری‌های علمی و اجرایی در ثبت و راه‌اندازی ژئوپارک سبزوار از تعهدات دو طرف در این تفاهم‌نامه است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: مشارکت در برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی تخصصی، مشارکت در هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوع تفاهم‌نامه، کمک به شناساندن و معرفی توانمندی‌های ژئوتوریستی سبزوار از طریق وب‌سایت سازمان، مشارکت در اجرای طرح‌های پژوهشی مرتبط با موضوع تفاهم‌نامه و برقراری امکان بهره‌گیری دانشگاه از شبکه همکاری ملی و بین‌المللی سازمان، از دیگر تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه است.

این آیین با حضور دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و ریاست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مهندس سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولان شهرستان برگزار شد.

ل.س42/ل.م54