رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

حرکت‌های جهادی از نقاط به ظاهر کم ارزش شروع شدند/ همه پیشرفت‌ها در فضای گفتمان مقاومت انقلابی و مقاومت فعال اتفاق افتاده است

۰۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۹ کد : ۴۸۲۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۶
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی گفت: همه پیشرفت‌ها در فضای گفتمان مقاومت انقلابی و مقاومت فعال اتفاق افتاده است و جهاد دانشگاهی نمونه عالی این حرکت است و همه کسانی هم که در عرصه علم کشور مجاهدانه در تلاشند، عضو جهاد دانشگاهی هستند‌.
حرکت‌های جهادی از نقاط به ظاهر کم ارزش شروع شدند/ همه پیشرفت‌ها در فضای گفتمان مقاومت انقلابی و مقاومت فعال اتفاق افتاده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا (بسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم اختتامیه گردهمایی روسای واحد‌های سازمانی کشور که در ساختمان مرکز جامع زنان و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان برگزار شد، گفت: هر جا بذر اراده در ضمیر با استعداد فطرت انسان‌ها با آب و نور هدایت الهی عجین شد، شاهد رشد و نمو بذرها در قالب درختان سایه گستر و ثمربخش بودیم؛ که البته این منحصر به جهاد دانشگاهی نیست و هرجا هر حرکتی برای خدا انجام شد و با تکیه بر او و قطع امید از غیر او بود، شامل این برکت بودیم.

دکتر رستمی افزود: آیه زیبای قرآن می‌فرماید که مانند بذری در زمین حاصلخیز که اگر باران خوبی به آن برسد چند برابر میوه می‌دهد و اگر بارشی هم نباشد، اندک بارانی او را به محصول می‌رساند.

وی تبیین کرد: اگر پای صحبت دوستان جهادی بنشینیم، می‌بینیم حرکت‌‌هایشان را از نقاط به ظاهر غیر قابل توجه و کم ارزش شروع کردند اما چون هم اراده و هم باور به خدا داشتند، حرکت به نتیجه منجر شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تشریح کرد: دو‌ گفتمان رقیب یعنی گفتمان انقلاب اسلامی در مقابل گفتمان حاکم در دنیا یعنی نظام لیبرال دموکراسی، دعوایی است که مشابه شکل‌گیری حرکت‌ها در تمام عرصه‌ها وجود داشته‌ است؛ اما دلیل اصلی این دعواها این است که نباید پدیده انقلاب اسلامی به مدل انقلاب اسلامی تبدیل شود.

وی بیان کرد: اگر این پدیده در محل وقوع آن، شکست خوردن و ناکارآمدی‌اش ثابت شود، نظام حاکم و مسلط بر دنیا یا همان لیبرال دموکراسی می‌تواند به حیات خودش ادامه دهد و اگر این نظام بتواند دوام و بقای خودش را اثبات کند و به یک مدل تبدیل شود فاتحه نظام مسلط طاغوتی خوانده است؛ تمام حجمه‌هایی که در رابطه با نظام صورت می‌گیرد به ‌همین نگرانی غربی‌ها باز می‌گردد.

دکتر رستمی گفت: ما تحریم‌های مختلفی را در غرب شاهد هستیم مانند دانشجویانی که به‌واسطه تحقیقات معمولی در دانشگاه‌های غرب، مورد فشار قرار می‌گیرند و رشته‌هایی که دانشجویان ایرانی از ادامه تحصیل در آن محروم می‌شوند و کسانی که به‌خاطر کار معمولی علمی دستگیر و به مدت طولانی حبس می‌شوند؛ زیرا نگرانی در رابطه با جریان علمی وجود دارد و تلاش می‌کنند جلوی این اتفاقی که افتاده و در عرصه علم کارآمدی خود را نشان داده را بگیرند.

وی گفت: علی‌رغم تلاش به ظاهر قدرتمندان عالم، اراده خدا نشان داده است که انسان‌های مومن مجاهد اگر برای خدا تلاش کنند، پیروزی‌ها برای آن‌هاست.

حجت الاسلام رستمی عنوان کرد: گفتمانی که مقام معظم رهبری پیگیری می‌کنند ضمن اینکه به تسلیم، سازش ذلت، جمود و عقب‌ماندگی نه گفته می‌شود، به پیشرفت‌ها اهمیت می‌دهد؛ با عدم تسلیم در مقابل نظام های دنیا، پیشرفت هم اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: اگر به خاطرات نویسندگان پادشاهی نگاه کنیم می‌بینیم گفتمان غالب گفتمان، ارزش‌محور بودن استفاده از محصول و فرهنگ و کالا و سبک زندگی غربی‌هاست.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان گفت: همه پیشرفت‌ها در فضای گفتمان مقاومت انقلابی و مقاومت فعال اتفاق افتاده است و جهاد دانشگاهی نمونه عالی این حرکت است و همه کسانی هم که در عرصه علم کشور مجاهدانه در تلاشند، عضو جهاد دانشگاهی هستند‌؛ کار ما اعتلای کلمه الله و ایستادن در مقابل بردگی و استثمار است.

ل.م54