وزیر علوم در اختتامیه نشست روسای جهاد دانشگاهی سراسر کشور تاکید کرد:

وظیفه دانشگاهیان؛ به کارگیری دانش در جهت آرامش و رفاه مردم و ناامیدکردن دشمنان

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۲ کد : ۴۸۲۱۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۹۹۶
دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وظیفه ما دانشگاهیان به کارگیری دانش برای آرامش و رفاه مردم و ناامیدکردن دشمنان است.
وظیفه دانشگاهیان؛ به کارگیری دانش در جهت آرامش و رفاه مردم و ناامیدکردن دشمنان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا (بسنا)، دکتر  غلامی پیش‌ازظهر امروز (پنجشنبه) در مراسم اختتامیه گردهمایی روسای واحد‌های سازمانی جهاد دانشگاهی سراسر کشور که در ساختمان مرکز جامع زنان و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان برگزار شد، اظهار داشت:‌ جهاد دانشگاهی همدان، قابلیت‌های زیادی دارد و از زمانی که به صورت مستقل و با تکیه بر توانمندی‌های خود کار کرده، موفقیت‌های زیادی به دست آورده است.
وی تصریح کرد: امروزه ما مسیر کوتاه‌تری با ظاهر جذاب‌تری برای تامین نیازها داریم که نباید آن را رها کنیم.
وزیر علوم بیان کرد: هر جا که مشتری پای کار بوده کارهایمان بهتر پیش ‌رفته است؛ امیدواریم‌ مشتری‌های دیگر که درخواست همکاری می‌کنند نیز به عنوان یک‌ مطالبه‌گر پای درخواست خود بمانند تا همکاران ما پای‌کار باشند.
وی تبیین کرد: رشد علمی در کلام رهبری یک وظیفه مضاعفی را برای ما ایجاد کرده و انتظار اثرگذاری رشد در جامعه را بالا برده است.
دکتر غلامی خاطر نشان کرد: در حوزه جهاد دانشگاهی خوشبختانه روحیه جهادی حفظ شده و ما به عنوان مسئولان باید بیش‌ازپیش کنار این نهاد باشیم.
وی اظهار داشت: مسئولان جهاد دانشگاهی دارای تلاش جهادگرانه هستند که ساختمان جامع زنان و ناباروری یکی از نمونه‌های آن است.
دکتر غلامی یادآور شد: امروز سالگرد شهادت شهیدچمران است که‌ نمونه بارز استاد، محقق و دانشمند جهادی است؛ وی هیچ نگاهی به جایگاه دولتی نداشت و معامله خوبی با خدای خودش کرد .
وی افزود: دکتر علی شریعتی هم در برانگیختن جوانان برای توجه به ظرفیت‌ها در فضای بحبوحه ماتریالیستی حرکتی را ایجاد کرد تا جایی که، جوانان حتی در خواندن کتاب‌ها مسابقه می‌گذاشتند.
گفتنی است در این آیین سیدسعید شاهرخی استاندار همدان، حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز حضور داشتند.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷