مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم:

اثربخشی هدف اصلی در حوزه آموزش عالی کشور است

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۰ کد : ۴۸۲۱۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۳۳
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در آیین افتتاحیه اولین نمایشگاه چالش‌ها و نیازهای صنایع و سازمان‌های استان آذربایجان شرقی گفت: اثربخشی هدف اصلی در حوزه آموزش عالی کشور است.
اثربخشی هدف اصلی در حوزه آموزش عالی کشور است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، دکتر مهدی کشمیری در این آیین، به فعالیت‌های وزارت علوم در حوزه مباحث علمی اشاره کرد و افزود: در دهه‌های قبل نیاز کشور در حوزه آموزش و پژوهش بود ولی در حال حاضر نیاز کشور در حوزه مباحث علمی، فناوری و نوآوری بیش از پیش احساس می‌شود.
به گفته وی، خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی نیز در این حوزه ایجاد شده است که پیامدهای مفید آن در سطوح مختلف قابل رویت می‌باشد و از مهم‌ترین نتایج آن می‌توان به توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه نوآوری در کشور اشاره کرد.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، هدف اصلی در حوزه آموزش عالی را اثربخشی دانست و افزود: ادبیاتی مانند دانشگاه کارآفرین، دانشگاه ارزش آفرین، دانشگاه ثروت آفرین بایستی پررنگ شود و لازم است صنایع، واحدهای تحقیق و توسعه خود را ارتقاء داده و واحدهای صنعتی نیز خود را به این حوزه وارد نمایند. 
وی خاطرنشان کرد: ماموریت حساس و خطیری بر دوش کلیه محققان، فناوران و اساتید است و حال که این حرکت عظیم شروع شده است بایستی به ثمربخشی و اثربخشی برسد و از دستاوردهای آن، مردم شریف کشورمان بهره‌مند شوند.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷


( ۲ )