با مشارکت محققان آلمانی؛

چهارمین سمپوزیوم مرکز انرژی سبز ایران در دانشگاه گیلان برگزار شد

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۰:۲۸ کد : ۴۸۲۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۴
چهارمین سمپوزیوم مرکز انرژی سبز ایران با عنوان" توانمندسازی سازگاری با تغییر اقلیم از طریق ایجاد مرکز انرژی‌های سبز (خورشیدی، باد و زیست توده)" با مشارکت محققان دانشگاه تیوبرلین و شرکت‌هایی از کشور آلمان با محوریت فناوری‌های انتقال انرژی، به میزبانی دانشگاه گیلان در دو بخش عمومی و اختصاصی برگزار شد.
چهارمین سمپوزیوم مرکز انرژی سبز ایران در دانشگاه گیلان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، در بخش عمومی این سمپوزیوم که با حضور کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و پژوهشگران مراکز پژوهشی داخل و خارج استان برگزار شد، تجربیات موفق کشور آلمان در به کارگیری فناوری انرژی‌های سبز در سه حوزه انرژی خورشیدی، باد و زیست توده توسط اساتید آلمانی ارائه گردید و بر لزوم به کارگیری انرژی سبز و جایگزینی آن با انرژی‌های فسیلی در راستای تامین انرژی مورد نیاز، کاهش گازهای گلخانه‌ای و سازگاری با تغییرات اقلیمی تاکید شد.
بخش تخصصی این سمپوزیوم نیز با محوریت بررسی و اصلاح سرفصل دروس مرتبط با انرژی‌های سبز در رشته‌های مهندسی برق، مکانیک و مکانیزاسیون کشاورزی و با مشارکت اساتید گروه‌های مهندسی برق، مکانیک و مکانیزاسیون کشاورزی از دانشگاه‌های گیلان و تهران برگزار شد. 
در این جلسه ضمن بررسی و نقد سرفصل دروس در رشته گرایش‌های مرتبط، لیستی از دروس جدید مرتبط با انرژی‌های تجدید‌پذیر پیشنهاد شد.
اظهار تمایل دانشگاه تی یو برلین به همکاری بیشتر با دانشگاه گیلان و تعریف پروژه‌های مشترک در قالب طرح‌های حمایتی اتحادیه اروپا از دستاوردهای جانبی این سمپوزیوم بود. 
همچنین مقرر شد پنجمین و آخرین سمپوزیومGECI در دانشگاه سیستان و بلوجستان برگزار شود. 
ل.م۵۴