به‌منظور افزایش همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه کردستان و دانشگاه "گه شه پی دانی مروی" عراق

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۳ کد : ۴۸۱۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۸۲
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه کردستان و دانشگاه "گه شه پی دانی مروی" عراق، به‌منظور افزایش همکاری‌های علمی بین‌المللی از سوی روسای دو دانشگاه به امضاء رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه کردستان و دانشگاه "گه شه پی دانی مروی" عراق

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، دکتر رحمت صادقی رئیس دانشگاه کردستان در نشست امضای این تفاهم‌نامه که با حضور هیئت رئیسه دو دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه مجال و فرصتی پیش آمد تا این دو دانشگاه با یکدیگر دیدار کنند و برای ارتباطات قوی‌تر در آینده خود را آماده کنند.

وی افزود: دانشگاه‌هایی در جهان موفق هستند که حرفی برای گفتن در زمینه‌های بین‌المللی داشته باشند و اقلیم کردستان عراق نیز فرصت مناسبی برای تعامل و تبادل تجربه در زمینه‌های مختلف برای ارتقای شاخص‌های علمی و همچنین توسعه منطقه می‌باشد.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به کم‌کاری درزمینهٔ ارتباطات دوسویه با اقلیم کردستان، گفت: اگر دانشگاه اصفهان و یا تهران چنین ظرفیت و نزدیکی جغرافیایی با اقلیم کردستان داشتند قطعاً به بهترین شیوه از این پتانسیل بهره‌مند می‌شدند و متأسفانه ما در این زمینه کم‌کار بوده‌ایم.

دکتر صادقی گفت: دانشگاه کردستان یک دانشگاه بین‌المللی است و اهمیت ویژه به ارتقای وجهه بین‌المللی خود می‌دهد و حضور توریست‌های خارجی موجب توسعه منطقه و اشتغال‌زایی شده و ازلحاظ رنکینگ هم باعث ارتقا و درآمدزایی برای دانشگاه خواهد شد.

وی همچنین اضافه کرد: تبادل دانشجو، استفاده از تخصص استادان، انجام پروژه‌ها و مقالات مشترک ازجمله مواردی است که می‌توانیم در سال‌های آینده از آن بهره گرفته و دانشگاه کردستان را به سمت ارتباط بیشتر با سایر دانشگاه‌های جهان سوق داد.

رئیس دانشگاه کردستان با ابراز امیدواری در رابطه با بهره‌مندی از تجربیات مفید دانشگاهیان استان کردستان، بیان داشت: قطعاً هر دو دانشگاه تجربه‌های مختص و ویژه خود را داشته که شاید در دانشگاه کردستان از آن مطلع نباشیم و یا بالعکس و ضروری است تا این تجربیات را به اشتراک بگذاریم و در یک بازی برد- برد پیروز شویم.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مابین دانشگاه کردستان، دانشگاه علوم پزشکی و گشه پی دانی مروی، افزود: امضای این تفاهم‌نامه صرفاً موجب برقراری ارتباط و تبادل دانش نخواهد شد و نیاز است تا با قرار دادن استادان و دانشجویان در این مسیر و ایجاد ارتباطات گسترده‌تر به اجرای هرچه بهتر این تفاهم‌نامه کمک کنیم.

همچنین در پایان این مراسم تفاهم‌نامه‌ای نیز بین دانشگاه کردستان، علوم پزشکی کردستان، پارک علم و فناوری کردستان و دانشگاه گه شه پی دان مروی به امضا رسید.

ل.س42/ل.م54