وزیر علوم در شورای دانشگاه قم:

دانشگاه قم یک دانشگاه در حال توسعه است و باید تقویت شود

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۵۵ کد : ۴۸۱۶۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۲۲۱
وزیر علوم در شورای دانشگاه قم گفت: دانشگاه قم یک دانشگاه خوب، جوان و در حال توسعه و پیشرفت است.
دانشگاه قم یک دانشگاه در حال توسعه است و باید تقویت شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در ادامه برنامه‌های سفر به قم، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه قم با حضور در شورای این دانشگاه اظهار داشت: با توجه به ویژگی‌های استان قم و وجود حوزه‌های علمیه، لازم است این دانشگاه تقویت شود تا توازنی بین جامعه دانشگاهی و حوزوی در قم ایجاد شود.
وی افزود: در بررسی‌های انجام شده، دانشگاه قم یک دانشگاه خوب و در حال توسعه و پیشرفت است؛ همچنین مرکزیت علمی در استان قم باید دانشگاه قم قرار گیرد.
وزیر علوم در ابتدای ورود به دانشگاه قم با حضور بر مزار شهدای گمنام این دانشگاه با قرائت فاتحه و اهدای شاخه گل، به مقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کرد.


*تحصیل 600دانشجوی خارجی در دانشگاه قم

رییس دانشگاه قم از تحصیل 600دانشجوی خارجی در دانشگاه قم خبرداد.
به گزارش داره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عسکر دیرباز عصر امروز در بازدید وزیر علوم از دانشگاه قم عنوان کرد: از کارهای خوبی که وزارت علوم در دوره اخیر شروع کرده است، ساماندهی دانشگاه‌ها است که قطعا در کیفی‌سازی دانشگاه‌ها بسیار اثرگذار است.
وی افزود: بین مسئولان دانشگاه‌های استان قم تعامل خوبی وجود دارد و در تقسیم رشته‌ها توازن خوبی ایجاد شده است که باعث پیشرفت دانشگاه‌های استان می‌شود.
رئیس دانشگاه قم بیان کرد: با اقدامات انجام‌شده و بهبود امکانات، گام‌های بلندی در راستای ایجاد توازن و عدالت اجتماعی در دانشگاه قم برداشته شده است.
وی ادامه داد: در بخش بین‌الملل نیز اتفاقات خوبی در دانشگاه قم اتفاقات رخ داده است و گروه‌های مختلفی از جمله آفریقای جنوبی و کره جنوبی از دانشگاه قم بازدید کردند که برخی منجر به امضا تفاهم‌نامه شده است؛ همچنین 600دانشجوی خارجی در دانشگاه قم تحصیل می‌کنند که آمار خوبی برای دانشگاه محسوب می‌شود.
دکتردیرباز اظهار کرد: طبق توجهی که صندوق رفاه دانشجویان بر ارتقای خوابگاه‌های دانشجویی داشت، خوابگاه‌های دانشگاه قم مرمت شدند و سطح آن‌ها ارتقا پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه فضای آموزشی خواهران از ابتدا مجزا بوده است، لازم است پایه بودجه دانشگاه قم مورد تجدید نظر قراربگیرد.
رئیس دانشگاه قم تاکید کرد: دانشگاه قم در رشته حقوق بسیار پیشرو و قدرتمند است و نیاز است برخی اختیارات در اصلاح سرفصل‌ها و متون آموزشی که به برخی دانشگاه‌ها داده شده است، به دانشگاه قم نیز اعطا شود تا شاهد بهبود فضای آموزشی باشیم.
ر.ب۴۵/ل.م۵۴/ع.ع۵۷


( ۱ )