به همت پژوهشگران دانشگاه ایلام؛

پماد حاصل از عصاره هیدروالکلی گیاهی اختراع شد

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۳ کد : ۴۸۱۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۵
محققان آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ایلام موفق به اختراع پماد حاصل از عصاره هیدروالکلی گیاهی شد.
پماد حاصل از  عصاره هیدروالکلی گیاهی اختراع شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام ، بعد از هفت سال تلاش، رضا هوشمندفر پژوهشگر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ایلام موفق به اختراع و ثبت «پماد حاصل از  عصاره هیدروالکلی گیاهی» شد.

هوشمندفر در این خصوص گفت: شیوع دیابت در ایران در بین افراد بالغ 11درصد و در خاورمیانه 14درصد است که  آمار مربوط به ایران بسیار نگران‌کننده است.

وی افزود: بر طبق آمار در سال 1396 بالغ بر 12درصد جمعیت بالای 18 سال کشور به دیابت مبتلا بوده‌اند که در این میان زنان بیش از مردان مستعد ابتلا به این بیماری می‌باشند.

این محقق بیان کرد: با توجه به تمام مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد و با عنایت به سال رونق تولید ملی، بر آن شدیم تا در زمینه ترمیم زخم‌های دیابت که هزینه‌های درمانی سرسام‌آوری را بر مردم و جامعه پزشکی تحمیل می‌کند و منجر به قطع عضو در افراد دیابتی می‌شود، با استفاده از گیاهان دارویی بومی منطقه، پماد حاصل از عصاره هیدروالکلی گیاه بدون هیچ‌گونه استفاده از آنتی‌بیوتیک یا ترکیبات شیمیایی ثبت اختراع شود.

وی تأکید کرد: این پماد دارای اثرات معجزه‌آسا و غیرقابل مقایسه با داروهای رایج در این زمینه می‌باشد، لذا نتیجه 7 سال تحقیق و پژوهش موفقیت در ثبت این دارو می‌باشد که امیدواریم با کسب مجوز از وزارت بهداشت بتوانیم آن را وارد چرخه دارویی کشور کنیم.

س.س51/ل.م54