در نخستین جشنواره بهکامپ صورت گرفت؛

رونمایی از پنج دستاورد محققان دانشگاه شهید بهشتی

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۰ کد : ۴۸۱۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۱۵
پنج محصول بومی پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی در نخستین جشنواره بهکامپ رونمایی شد.
رونمایی از پنج دستاورد محققان دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهیدبهشتی، در نخستین جشنواره بهکامپ که به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، پنج محصول "سان"،" نگار و واژه یار"، "بهجو"، "هوپا" و "پایگاه جامع تحیلی هوشمند محتوا" با حضور مهندس جهانگرد معاون فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکترسیدحسن صدوق رئیس دانشگاه شهیدبهشتی و دکترحداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی رونمایی شد.

 محصول «سان» در حوزه تست و آزمون نرم‌افزار توسط دکترحسن حقیقی، «نگار و واژه‌یار» در حوزه خط و زبان فارسی توسط دکترمهرنوش شمسفرد، موتورهوشمند جستجو «بهجو» توسط دکترمحمود نشاطی، «هوپا» در حوزه امنیت اطلاعات توسط دکترعلیرضا شاملی و نیز پایگاه جامع تحیلی هوشمند محتوا توسط دکترعلیرضا طالب پور طراحی شده‌اند.

دکترصدوق رئیس دانشگاه شهیدبهشتی در آیین افتتاح این جشنواره اظهار داشت: علی‌رغم اینکه از ارتباط دانشگاه و صنعت سخن فراوان گفته‌شده است اما سازوکار عملی کارآمد برای آن تعریف‌نشده است.

وی با تأکید بر اهمیت پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری گفت: پایان‌نامه ابزاری برای پیوند بین دانشگاه و بخش صنعت است. اگر پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی براساس نیاز جامعه نگارش و تدوین یابند نه‌تنها موجب حل مسائل کشور خواهد شد بلکه با ایجاد بستر ارتباطی بین دانشجویان و بخش صنعت، زمینه اولیه اشتغال را برای دانش‌آموختگان فراهم خواهند کرد.

در ادامه مهندس جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بررسی عوامل و موانع بین ارتباط دانشگاه و صنعت خاطرنشان کرد: نظام اداری در کشور برای واردات طراحی‌شده است، بر اساس قوانین و مقررات، واردات کالا از خارج از کشور سهل‌تر و آسان‌تر از تولید و کارآفرینی در داخل است.

گفتنی است نخستین جشنواره بهکامپ با هدف بهره‌گیری از فناوری اطلاعات در تقویت ارتباط صنعت و جامعه، در دانشگاه شهیدبهشتی برگزار شد.

پـردازش زبان فارسی، امـنیت سخت‌افزار، امـنیت شبکه و اطلاعات، کیفیت و کارایی، نرم‌افزار، اتوماسیون هوشمند، بلاک چین، رایانش ابری، اپلیکیشن‌های موبایلی در حوزه بانکی، پردازش هوشمند و سامانه‌های بیومتریک، غرفه‌های تخصصی دانشگاهی و شرکت‌های خصوصی و مسابقه تخصصی ارزیابی امنیتی محصولات محورهای این جشنواره بود.

ل.س42/ل.م54


( ۱ )