دانشگاه ارومیه به قزاقستان فناوری صادر می‌کند

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۵ کد : ۴۸۱۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۹۶
قرارداد انتقال دانش فنی عمل‌آوری و فرآوری سیست آرتمیا بین دانشگاه ارومیه و شرکت قزاقستانی "آرتمیا گلوبال" به امضاء رسید.
دانشگاه ارومیه به قزاقستان فناوری صادر می‌کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ارومیه ، طی مراسمی با حضور دکتر حب نقی رئیس و مسئولان دانشگاه ارومیه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان، مدیر کل شیلات و آبزی‌پروری وزارت کشاورزی و مدیران  محلی، واحد عمل‌آوری و فرآوری سیست آرتمیا در شهر آستانه (نورسلطان)، پایتخت قزاقستان افتتاح شد و قرارداد انتقال دانش فنی فراوری سیست آرتمیا توسط رئیس دانشگاه ارومیه، رئیس پژوهشکده آرتمیا و مدیر شرکت "آرتمیا گلوبال" به امضا رسید.

دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در این خصوص گفت: پژوهشکده آرتمیای دانشگاه ارومیه متعهد شده است دانش فنی تولید سیست مرغوب را به این کشور انتقال داده و ارزش‌افزوده بسیار بالا برای این محصول پرمتقاضی ایجاد کند.

وی افزود: در حاشیه این مراسم مدیر یک موسسه پژوهشی قزاق نیز با استقبال زیاد از این همکاری، جهت عقد قرارداد برای مطالعه منابع آرتمیا در قزاقستان و ارتقای کیفی سیست آرتمیا اظهار علاقه و اعلام کرد که از فعالیت‌های پژوهشی فناورانه در این صنعت حمایت مالی به عمل خواهد آورد.

دکتر صابر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان نیز راه‌اندازی واحد عمل‌آوری سیست آرتمیا را مقدمه‌ای برای فعالیت‌های گسترده در زمینه‌های شیلاتی بین دو کشور دانست و حمایت خود را برای توسعه این‌گونه فعالیت‌ها اعلام کرد.

س.س51/ل.م54