وزیر علوم در دیدار با نماینده آیت الله سیستانی در ایران:

جایگاه علمی ایران در دنیا شناخته شده است

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۸ کد : ۴۸۱۴۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۰۴۸
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به استان قم، در دیدار با حجت الاسلام شهرستانی با بیان اینکه پیشرفت‌ها و جایگاه علمی ایران در دنیا شناخته شده است گفت: رتبه جمهوری اسلامی در متوسط جهانی تولید علم جایگاه شانزدهم دنیاست و این نشان از قدرت و جایگاه علمی کشور است.
جایگاه علمی ایران در دنیا شناخته شده است

به گزارش روابط عمومی وزا ت علوم ، دکترمنصور غلامی امروز سه شنبه در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید محمدجواد شهرستانی، نماینده آیت الله سید علی سیستانی در ایران، با بیان اینکه بالغ بر ۶۵ بنیاد نیکوکاری هم اکنون در دانشگاه‌های کشور ایجاد شده است، اظهار داشت: حضور خیرین و افراد با نفوذ استان‌های مختلف برای توسعه خوابگاه‌ها و فضاهای آموزشی از جمله اقدام‌هایی است که در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو در کشور مشغول تحصیل هستند، گفت: توان دولت برای ایجاد خوابگاه به‌ویژه برای دانشجویان دختر کافی نیست و ضرورت دارد تا خیرین در این زمینه به یاری دولت بیایند.
دکترغلامی افزود: خیرین کشور در حال حاضر با اجرای طرح‌های مختلف در قالب توسعه فضای آموزشی، رفاهی و خوابگاه‌ها در بیش از ۱۵۰ هزار مترمربع در حال کمک به وزارت علوم هستند که این موضوع می‌تواند در توسعه زیرساخت‌های آموزشی در کشور بسیار مؤثر باشد.
نماینده آیت الله سید علی سیستانی در ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه با مشورت با افراد متخصص می‌توان شرایط اقتصادی کنونی را پشت سر گذاشت، گفت: در مشورت ضرر وجود ندارد و این مسئله می‌تواند در مسیر حرکتی انسان اثرگذار باشد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد جواد شهرستانی، با تاکید بر تلاش برای نشر معارف اهل بیت (ع) افزود: تربیت نیروهای متخصص مهم‌ترین کار وزارت علوم است که می‌تواند آینده کشور را تضمین کند.
ر.ب45/ل.م54/ع.ع57