توسط پژوهشگران پارک علم و فناوری البرز؛

دستگاه شبیه‌ساز مخازن نفتی تولید شد

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۱:۲۶ کد : ۴۸۱۳۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۷۰
دستگاه شبیه‌ساز مخازن نفتی مورد استفاده در پروژه های نفت و گاز برای اولین بار در کشور در پارک علم و فناوری البرز تولید شد.
دستگاه شبیه‌ساز مخازن نفتی تولید شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، میثم راضی فر مدیرعامل شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز درباره ویژگی‌های این طرح گفت: این نمونه می تواند در مقابل دمای 150 درجه و فشار بالا را مقاومت کند  و قابلیت انتقال امواج و سیالات را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه 15 سال برای این پروژه زمان و هزینه صرف شده است، افزود: دنیا به سوی ژئومکانیک و ژئو تکنیک پیش می رود و این بحث بحث نو و جدیدی است.
راضی فر در ادامه گفت: با این تکنولوژی میدان و شرایط مخزن واقعی را شبیه سازی شده است و همه آزمایش ها و تست‌های لازم برای حصول اطمینان از کیفیت محصول نیز انجام شده است و در حال حاضر بصورت پایلوت در برخی از صنایع مورد استفاده قرارگرفته است.
وی با اشاره به هم افزایی خوب شرکت های مختلف و برندهای صنعتی در پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: با استفاده از امکانات این پارک شرایط خوبی برای موفقیت و دستاوردهای شرکت  فراهم شده است و برای موفقیت بیشتر و تجاری کردن محصولات در زمینه های مختلف تلاش می کنیم.
راضی‌فر با اشاره به اینکه شرکت طرح‌های صنعتی فلورد در زمینه نفت و گاز بحث ژئومکانیک و ژئوتکنیک را دنبال می کند، افزود: این مخازن در  صنایع فوق عمیق مثل مخازن نفت، استخراج نفت و در اعماق حفاری را کاربرد دارد.
وی با اشاره به حمایت شرکت‌های نفتی از تولید این محصول گفت:  بازار ما حوزه نفت و گاز و پتروشیمی است و با 25 نیروی فعال برای تولید این محصول و سایر محصولات مورد نیاز پروژه های سدسازی و مخازن مورد نیاز آن ها تلاش می کنیم.
ل.س42/ل.م۵۴