با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

دکتر کوروش نوذری به سمت «سرپرست دانشگاه مازندران» منصوب شد

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۰ کد : ۴۸۱۱۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۳۴۰۹
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر کوروش نوذری را به سمت سرپرست دانشگاه مازندران منصوب کرد.
دکتر کوروش نوذری به سمت «سرپرست دانشگاه مازندران» منصوب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر نوذری آمده است:
با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه مازندران منصوب می‌شوید.
انتظار می‌رود با بهره‌مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه، امکانات و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت‌المال و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری، رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه، اهتمام ورزید.
دکترکوروش نوذری متولد 1350 در شهرستان سوادکوه است. وی مقطع کارشناسی خود را از دانشگاه کرمان در رشته ریاضی و مقطع کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته فیزیک در گرایش گرانش و کیهان‌شناسی از دانشگاه صنعتی شریف اخذ کرده است.
وی  از 1378 به عنوان عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه مازندران مشغول فعالیت است و اکنون استاد پایه 30 این دانشگاه می‌باشد.
دکتر نوذری دارای حدود 200 مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی با چند هزار ارجاع می‌باشد و درسال 1398 از سوی فدراسیون سرآمدان علمی ایران به عنوان یکی از 75 سرآمد علمی کشور در همه علوم انتخاب شد و چندین بار به عنوان پژوهشگر ممتاز دانشگاه مازندران و نیز استان مازندران در حوزه علوم پایه معرفی شده است.
از سوابق اجرایی وی می‌توان به مدیریت گروه فیزیک(دو دوره غیرمتوالی)، معاونت اداری و مالی دانشکده علوم پایه، مدیرامور پژوهشی دانشگاه مازندران و معاون اداری و مالی دانشگاه مازندران (در دو مقطع مختلف) اشاره کرد.
دکتر نوذری همچنین در دوره‌های متعددی به عنوان عضو کمیسیون تخصصی علوم پایه و نیز هیئت ممیزه دانشگاه فعالیت داشته و دارند و از مهم‌ترین عضویت‌های وی می‌توان عضویت در انجمن بین‌المللی اختر فیزیکدانان و عضویت پیوسته در انجمن‌های فیزیک و نجوم ایران را نام برد.
وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از خدمات دکتر یحیی طالبی رستمی، رئیس سابق دانشگاه مازندران در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
ل.م54/ع.ع57


( ۲۷ )