در مسابقات جهانی رامبراند هلند به دست آمد؛

قرارگیری بانوی کارآفرین پارک علم و فناوری خراسان در میان ۱۰ هنرمند شاخص جهان

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۴ کد : ۴۸۰۹۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۰۳۹
پژوهشگر یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان، در مسابقات جهانی رامبراند هلند به عنوان یکی از ۱۰ هنرمند شاخص جهان معرفی شد.
قرارگیری بانوی کارآفرین پارک علم و فناوری خراسان در میان ۱۰ هنرمند شاخص جهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان، گلبهار حیاتی بانوی کارآفرین و مدیرعامل یکی از شرکت‌های دوره رشد مقدماتی مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان که در هنر کلاژ دارای عناوینی نظیر تعاونی برتر ملی در سال ۹۶ و تعاونی برتر استانی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ است، با شرکت در مسابقه جهانی رامبراند هلند توانست در میان ۱۰ هنرمند شاخص جهان قرار گیرد.
حیاتی در این زمینه اظهار داشت: در تهیه این اثر هنری از ۱۰۰ هزار قطعه میلی‌متری استفاده شده است.
وی در خصوص هنر کلاژ افزود: کلاژ یا قطاعی پارچه هنر استفاده از اشیا به جای رنگ است.
حیاتی با اشاره به مسابقه جهانی رامبراند گفت: در این مسابقه بیش از ۸هزار و ۳۰۰ نفر شرکت کرده بودند که ۱۰ نفر به‌عنوان هنرمند شاخص انتخاب شدند.
وی ادامه داد: من تنها نماینده از ایران و آسیا هستم که در این مسابقه شرکت کرده و همچنین این اثر به مدت ۲هفته در موزه سلطنتی هلند نمایش داده خواهد شد.
حیاتی در خصوص مختصات این اثر ابرازداشت: نام این اثر «نگهبانان شب»، اثر معروف رامبراند، نقاش هلندی است که با تکنیک کلاژ (قطاعی پارچه) با بهره‌گیری از ۱۰۰هزار قطعه پارچه در ابعاد و رنگ‌های مختلف تهیه شده است.
وی تاکنون توانسته بیش از 200 اثر فاخر از هنرمندان جهان و نیز مکان‌های تاریخی بسیاری را از ایران و سراسر جهان با تکنیک کلاژ به تصویر بکشد.
ل.س42/ل.م54