در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی؛

سفیر کرواسی با رئیس دانشگاه اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۵ کد : ۴۸۰۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۰
دکتردراگو اشتامبوک سفیر کشور کرواسی در تهران با حضور در دانشگاه اصفهان با دکتر هوشنگ طالبی رئیس این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
سفیر کرواسی با رئیس دانشگاه اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، دکترطالبی در این دیدار ضمن معرفی دانشگاه اصفهان به همکاری‌های اخیر دانشگاه زاگرب کرواسی اشاره کرد و گفت: دانشگاه اصفهان با قدمت بیش از ۷۰ سال به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور پتانسیل علمی لازم برای توسعه فعالیت‌های علمی بین دو کشور را دارا می‌باشد.

رئیس دانشگاه اصفهان بیان داشت: در سال‌های اخیر ضمن حفظ سطح آموزشی، رویکرد دانشگاه به سمت ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های پژوهشی، تولید علم با بروندادهای کیفی، معتبر بین‌المللی بوده و با افزایش پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، در این زمینه رشد قابل توجهی داشته است.

در ادامه، دکتراشتامبوک سفیر کشور کرواسی در تهران بر تحکیم همکاری‌های دوجانبه ایران و کرواسی تاکید کرد و توسعه روابط علمی بین دانشگاه‌های دو کشور را بسیار موثر و کارآمد دانست.

وی ضمن ابراز خرسندی از آغاز همکاری دو دانشگاه از دکتر طالبی رئیس دانشگاه اصفهان دعوت کرد تا در مراسم سالگرد سیصد و پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه زاگرب شرکت کرده و از این دانشگاه بازدید به عمل آورد.

سفیر کرواسی بر همکاری برای فراهم آوردن شرایط تدریس زبان کرواتی در دانشگاه اصفهان تأکید کرد و مطالعات تاریخی و فرهنگی استادان دانشگاه اصفهان و دانشگاه‌های کرواسی را حایز اهمیت دانست و بر برنامه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک طرفین تأکید کرد.

همچنین با توجه به نقطه قوت کشور کرواسی در زمینه‌های ورزشی طرفین بر همکاری های علمی بویژه دوره ها و کارگاه های آموزشی مشترک تاکید کردند.

گفتنی است در پایان این دیدار، دکتر دراگو اشتامبوک سفیر کشور کرواسی در تهران با همراهی ایوور چوندیچ وابسته بازرگانی این کشور از دانشگاه اصفهان بازدید کردند.

ل.س42/ل.م54