بازدید معاون آموزشی وزارت علوم از حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۸

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۴ کد : ۴۸۰۴۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۳۳۱
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح روز پنج‌شنبه ۲۳ خردادماه با حضور در دانشگاه علم و صنعت ایران و پردیس عباسپور دانشگاه شهید بهشتی از حوزه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ بازدید کرد.
بازدید معاون آموزشی وزارت علوم از حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۸

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر در این بازدید ضمن بررسی کمیت و کیفیت برگزاری این آزمون در دو حوزه امتحانی، به گفت‌وگو با مسئولان برگزاری آزمون و دانشگاه‌های میزبان پرداخت.
وی ضمن تقدیر از نظم، هماهنگی و آرامش حاکم بر این رویداد، غیبت نزدیک به یک چهارم داوطلبان در آزمون و بالا رفتن میانگین سنی داوطلبان را از نکات قابل تأمل دانست که باید مورد بررسی و واکاوی دقیق تر قرار بگیرد.
دکتر شریعتی نیاسر همچنین خروج بخشی از داوطلبان پیش از پایان وقت قانونی آزمون را در کنار رصد آمارهایی که نشان از بیشتر بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها نسبت به میزان متقاضیان ورود به دانشگاه در بسیاری از رشته‌ها دارند، دغدغه‌ای جدی دانست که بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو و خروج از قالب کنونی کنکور را ضروری می‌سازد.
گفتنی است آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ در 6 گروه آموزشی و در 131 کدرشته برای کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی با حضور 614هزار و 883 داوطلب در روزهای 23 و 24 خردادماه برگزار می‌شود.

دکتر حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم نیز از موسسه آموزش عالی ارشاد (ویژه آزمون خواهران) یکی دیگر از حوزه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد بازدید کرد.

ل.م۵۴/ع.ع۵۷


( ۱ )