با حضور محققان داخلی و بین‌المللی؛

مدرسه تحقیقاتی بین‌المللی «گراف-الگوریتم و روش‌های احتمالاتی» در دانشگاه تبریز برگزار می شود

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۳ کد : ۴۸۰۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۰۸۴
مدرسه تحقیقاتی بین‌المللی" گراف-الگوریتم و روش‌های احتمالاتی" با حضور اساتید و محققانی از ایران و کشورهای فرانسه، کانادا، ترکیه، هند، پاکستان و افغانستان از ۲۵ خرداد تا ۲ تیر ۱۳۹۸ در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.
مدرسه تحقیقاتی بین‌المللی «گراف-الگوریتم و روش‌های احتمالاتی» در دانشگاه تبریز برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر افشین بهمرام عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز در این خصوص اظهار داشت: این مدرسه تحقیقاتی از مدارس تحقیقاتی منتخب و مورد حمایت "موسسه بین المللی ریاضیات محض و کاربردی "(CIMPA)واقع در کشور فرانسه است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه این مرکز هرساله حدود بیست مدرسه در کشورهایی برگزار می‌کند که در زمینه تحقیقات ریاضی پویا و در حال توسعه هستند، تصریح کرد: هدف این رویداد بین‌المللی، تعامل و آشنایی با جدیدترین یافته‌های علمی درباره پژوهش‌های صورت گرفته در زمینه ریاضیات در جامعه علمی ایران و منطقه است.

به گفته دبیر مدرسه تحقیقاتی بین‌المللی« گراف-الگوریتم و روش‌های احتمالاتی» در دانشگاه تبریز، در این مدرسه تحقیقاتی اساتید برجسته‌ای از دانشگاه پاریس دیدرو، دانشگاه سوربون و موسسه تحقیقاتی CNRS   فرانسه و دانشگاه برندون کانادا و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ایران سخنرانی‌هایی در مورد تحقیقات علمی جدید در حوزه " گراف –الگوریتم  و روشهای احتمالاتی " ارائه خواهند داد.

وی تاکید کرد: همچنین حدود 70 محقق و دانشجوی دکتری از کشورهای ایران، ترکیه، هند و پاکستان در سخنرانی های این مدرسه تحقیقاتی شرکت خواهند کرد.

دکتر بهمرام، اضافه کرد: در این مدرسه تحقیقاتی همچنین به مناسبت هشتاد سالگی دکتر غلامرضا خسروشاهی از اساتید پیشکسوت و برجسته ریاضیات کشور و از موسسان پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM) در زادگاهشان شهر تبریز تجلیل به عمل خواهد آمد.

ل.م54

 

 


( ۴ )