قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل تأکید کرد:

بین‌المللی‌سازی علم و فناوری؛ هدفی اساسی در مسیر رشد علم و فناوری در کشور

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۵ کد : ۴۷۹۹۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۴۱۶
دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی در افتتاحیه اولین مجمع بین‌المللی نوآوری آسیا و اقیانوسیه، بین‌المللی‌سازی علم و فناوری را از اهداف اساسی در مسیر رشد علم و فناوری در کشور دانست.
بین‌المللی‌سازی علم و فناوری؛ هدفی اساسی در مسیر رشد علم و فناوری در کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی در این مجمع که امروز (سه‌شنبه) در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اهمیت و ضرورت تغییر رویکرد اقتصادی ایران از اقتصاد منابع به اقتصاد دانش‌بنیان و اهمیت تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و جایگاه مناسب ایران در نوآوری و تولید علم در منطقه و جهان، ابراز امیدواری کرد این نشست بتواند گامی همسو و در تحقق این اهداف باشد.
وی، انتقال نوآوری و فناوری به داخل جامعه و تامین نیازهای ملی کشور، سوق به‌سوی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و بین‌المللی‌سازی علم و فناوری را از اهداف بسیار مهم و اصلی در مسیر رشد علم و فناوری در کشور برشمرد.
اولین مجمع نوآوری آسیا واقیانوسیه ۲۱و ۲۲ خرداد ماه با حضور ۷۰ نفر از وزرای علم و فناوری و نمایندگان کشورهای عضو اسکاپ و رؤسای سازمان‌های بین‌المللی مرتبط با فناوری و نوآوری در تهران برگزار می‌شود.
در این مجمع نمایندگان فناوری و نوآوری ۵۰ کشور از جمله هند، چین، کره جنوبی، سنگاپور، روسیه، مالزی، اندونزی و نیز نمایندگانی از سازمان‌های بین‌المللی و نیز ۲۰ نماینده از آژانس‌های بین المللی تخصصی از قبیل ( یونیدو- (UNIDO یا سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، سازمان همکاری اقتصادی ( اکو- Economic Cooperation Organization ) ، سازمان همکاری شانگهای، گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه ( D۸)، مقر دائمی مرکز منطقه‌ای مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و اقیانوسیه (اپدیم) حضور دارند.
ل.م54/ع.ع۵۷