بازدید رؤسای دانشگاه های سوریه از دانشگاه کاشان

۲۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۲ کد : ۴۷۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۳
رؤسای دانشگاه های دمشق، تشرین ، لاذقیه و البعث حمص از دانشگاه کاشان بازدید و با رئیس و هیئت رئیسه این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.به گزارش روابط عمومی زارت علوم، در این دیدار دکتر محمد حسان الکردی رئی...
رؤسای دانشگاه های دمشق، تشرین ، لاذقیه و البعث حمص از دانشگاه کاشان بازدید و با رئیس و هیئت رئیسه این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی زارت علوم، در این دیدار دکتر محمد حسان الکردی رئیس دانشگاه دمشق از میزبانی دانشگاه کاشان قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد تا این نشست زمینه همکاری های علمی این دو دانشگاه را فراهم سازد.
وی با قدردانی از حمایت های بی دریغ دولت جمهوری اسلامی نسبت به کشور سوریه، افزود: از آنجا که در جریان این ناآرامی ها دانشگاه دمشق تعداد زیادی از دانشجویان و اعضای هیئت علمی خود را از دست داده لذا برای روند ادامه تحصیل دانشجویان ، این دانشگاه آمادگی دارد تا تعدادی دانشجویان را به ایران اعزام کند.
وی به پتانسیل های مثبت دانشگاه کاشان در رشته های مختلف به خصوص در حوزه نانو تکنولوژی و اعضای هیئت علمی فعال این دانشگاه اشاره و اظهار امیدواری کرد تا با حمایت اعضای هیئت علمی این دانشگاه بتوان حوزه نانو تکنولوژی کشور سوریه را تعمیق بخشید.
رئیس دانشگاه البعث حمص نیز در این نشست از حمایت کشور ایران به کشور سوریه و از میزبانی دانشگاه کاشان قدردانی و به اشتراکات فرهنگی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سوریه اشاره کرد و خواستار گسترش تعاملات علمی بین این دو کشور شد.
دکتر مفید صبح  تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل حمص را 120 هزار دانشجو بیان کرد و گفت: در دانشگاه حمص بیش از دو هزار دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل هستند.
وی فعالیت های علمی ایران را در خور توجه دانست و اظهار داشت: از طریق مبادلات دانشجویان، مبادلات دانشنامه های علمی و پروژه های علمی مشترک می توان تعاملات علمی  این دو دانشگاه را ارتقا بخشید.
 
رئیس دانشگاه تشرین لاذقیه نیز در این نشست موفقیت ها و پیروزی های جمهوری اسلامی ایران را به مثابه پیروزی های کشور سوریه بیان کرد و گفت: از کشور ایران که با جان و دل به پای ملت سوریه ایستاده اند تقدیر و تشکر می شود.
رئیس دانشگاه کاشان  نیز در این نشست با عرض خیر مقدم حضور هیئت  دانشگاهی سوریه به دانشگاه کاشان، از اعلام آمادگی همکاری های علمی این دانشگاه با کشور سوریه خبر داد و گفت: دانشگاه کاشان آماده ارائه خدمات و همکاری های علمی با کشور سوریه است.
دکتر عباس زراعت ارتباطات علمی و فرهنگی کشور ایران با کشورهای عربی را مثبت ارزیابی کرد و  افزود: به همین منظور سازمان فرهنگ و ارتباطات، جهت برقراری ارتباطات و تعاملات هر چه بیشتر بین کشورها، همایش گفتگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب را در سال آینده برگزار می کند و دانشگاه کاشان نیز میزبان کنفرانس علمی آن می باشد.
گفتنی است در ابتدای این دیدار فرماندار کاشان با حضور در این نشست ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر، کاشان و دانشگاه کاشان را آماده همکاری همه جانبه با دانشگاه سوریه اعلام داشته اظهار امیدواری کرد این حضور فتح بابی برای تعاملات علمی و فرهنگی فی مابین قرار گیرد.والیبال دختران دانشگاه کاشان بر سکوی سوم مسابقات منطقه 7 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور
مدیر تربیت بدنی دانشگاه کاشان از کسب مقام سوم دانشجویان  والیبالیست دختر این دانشگاه  در مسابقات والیبال  دانشگاه های منطقه 7 کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمد رمضانی علوی افزود: این مسابقات  به میزبانی دانشگاه اصفهان با حضور هشت تیم از دانشگاه اصفهان، اراک، صنعتی اراک، صنعتی اصفهان، یزد، تفرش، شهر کرد و کاشان برگزار شد.
وی گفت: دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان به ترتیب مقام های اول و دوم را کسب کردند.


 
کسب عنوان نائب قهرمانی تیم تنیس روی میز دانشجویان پسر دانشگاه کاشان  و سهمیه ورود به المپیاد ورزشی دانشجویان
مدیر تربیت بدنی دانشگاه کاشان از کسب عنوان نائب قهرمانی تیم تنیس روی میز دانشجویان پسر این دانشگاه در مسابقات انتخابی دانشگاههای منطقه 7 کشور خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمد رمضانی علوی اظهار داشت: این مسابقات با حضور 10 تیم از دانشگاه های اصفهان، اراک، صنعتی اصفهان، یزد، قم، صنعتی اراک، پیام نور اصفهان، محلات، تفرش و کاشان به میزبانی دانشگاه محلات شد و تیم دانشگاه موفق به کسب سهمیه ورود به سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور در تابستان 95 شد.