پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد:

عضویت ۴۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و عضو هیئت‌ علمی در طرح فراگیر دسترسی به منابع کتابخانه‌ای

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۹ کد : ۴۷۸۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳۳
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: چهار هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی و عضو هیئت‌ علمی تا خرداد ۱۳۹۸، به عضویت طرح غدیر درآمده‌اند.
عضویت ۴۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و عضو هیئت‌ علمی در طرح فراگیر دسترسی به منابع کتابخانه‌ای

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، طرح غدیر راهکاری است که پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برای دسترسی مستقیم به منابع کتابخانه‌های زیر پوشش، طراحی و اجرا کرده است و هم اکنون ۲۸۵ کتابخانه زیرپوشش ۹۰ مؤسسه عضو طرح غدیر هستند.
عضویت فراگیر کتابخانه‌ها از مهر ماه سال ۱۳۹۵ در چارچوب دستور کار دور دوم طرح غدیر با امضای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بازنگری شد و به اجرا درآمد.
بر پایه این طرح، افراد زیر پوشش که متقاضی استفاده از منابع موجود در این کتابخانه‌ها هستند، می‌توانند از محلی که به عنوان مبدا برای آنها تعیین شده است یک کارت عضویت و چند کارت امانت دریافت کنند و به عضویت طرح درآیند.
اعضای طرح با استفاده از کارت نخست می‌توانند به کتابخانه‌های زیرپوشش طرح مراجعه و از همه خدمات آنها در محل استفاده کنند و با سپردن هر کارت امانت یک کتاب امانت دادنی را به امانت گیرند.
همچنین اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری، در صورتی که کتابخانه‌های وابسته به دانشکده یا پژوهشکده محل کار یا تحصیل آنان در عرضه خدمات به اعضای دیگر طرح همکاری کنند، می‌توانند به عضویت طرح غدیر درآیند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴