کتابچه «سیاست‌ها و موضوعات راهبردی در هیئت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی، پژوهشی و فناوری» منتشر شد

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۴ کد : ۴۷۸۶۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۷۷
کتابچه «سیاست‌ها و موضوعات راهبردی در هیئت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی، پژوهشی و فناوری» به همت مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شد.
کتابچه «سیاست‌ها و موضوعات راهبردی در  هیئت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های  آموزش عالی، پژوهشی و فناوری» منتشر شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در بخش پیشگفتار این اثر آمده است: محیط درونی و بیرونی سازمان‌ها همواره در حال دگرگونی است. در چنین محیطی، سازمانی موفق عمل می‌کند که فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی را پیش‌بینی کند یا برای مواجهه بهنگام با آن‌ها آمادگی کافی داشته باشد. تحقق این امر نیازمند برنامه‌ریزی برای استفاده از فرصت‌های محیطی و نقاط قوت مؤسسه‌ها، کاهش تهدیدهای محیطی و نقاط ضعف مؤسسه‌ها و درنهایت، توسعه منابع و ساختارها و ارزیابی و پایش هم‌زمان برنامه‌هاست.
بدین منظور، مرکز هیئت‌های امنای و هیئت‌های ممیزه مرکزی وزارت علوم، موضوعات راهبردی، سیاست‌ها و رویکردهای لازم را با هدف تعدیل روند تمرکزگرایی و تصدی‌گری وزارت در امور هیئت‌های امنا و تبدیل نقش آن‌ها به سیاست‌گذار، ظرفیت‌ساز، حامی و ارزیاب با رویکردی پویا و آینده‌نگر تهیه و تدوین کرده است.
موضوعات راهبردی و سیاست‌های تأکیدشده وزارت علوم تحقیقات و فناوری در هفت مقوله راهبردی شامل رعایت نظم برنامه‌ای، انتظام امور آموزشی، انتظام امور پژوهش و فناوری، انتظام امور اداری، تشکیلاتی و منابع انسانی، انتظام منابع مالی و سرمایه‌ای، انتظام امور دانشجویی، اجتماعی و فرهنگی و انتظام امور بین‌الملل تنظیم شده است، به‌گونه‌ای که ضمن شناسایی صنعت‌گران و کارآفرینان مهم استان و بهره‌مندی از آن‌ها در ترکیب هیئت‌های امنا برای ایجاد زمینه‌های کارآفرینی مؤسسه به‌گونه‌ای عمل کند که بر غنای تصمیم‌های هیئت‌های امنا بیفزایند.
علاقه‌مندان برای دریافت فایل این کتابچه می‌توانند بر روی لینک زیر کلیک نمایند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


<p style="text-align: center">مرورگر شما نمی تواند این pdf را نشان دهد<br></p> لینک دانلود فایل