با صدور پیامی؛

وزیر علوم، جامعه دانشگاهی کشور را به شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد

۰۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۴۷۸۲۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۴۶۲
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، امروز (پنجشنبه) در پیامی، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، میراث ماندگار و اثرگذار حضرت امام خمینی (ره)، دانشگاهیان سراسر کشور را به حضور گسترده در راهپیمایی دشمن‌شکن روز جهانی قدس دعوت کرد.
وزیر علوم، جامعه دانشگاهی کشور را به شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این پیام به شرح زیر است:
روز جهانی قدس یادآور مسئولیت دولت‌ها و ملت‌های اسلامی در مقابل دشمنان خدا و مردم مظلوم فلسطین و ضرورت بیداری و بصیرت همراه با تجهیز و تقویت توان نیروی مسلمانان در ابعاد مختلف است. روز قدس نماد آزادی‌خواهی، عدالت و حمایت از مظلومان در برابر غاصبان و زورگویان و متجاوزان است. روزی که مومنان و مسلمانان روزه‌دار یک صدا، ندای مظلومیت مسلمانان فلسطین اشغال شده را به گوش جهانیان می رسانند.
تدبیر هوشمندانه‌ای که از جمله مواریث ماندگار و اثرگذار قائد عظیم‌الشان و بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران است، پیامی واضح به مستکبران و ظالمان داده است که برتری کشورهای اسلامی در موازنه قوا به‌خصوص در عرصه حفاظت از هویت و موجودیت خود می‌بایست به گونه‌ای طراحی و راهبری شود که ترس از قدرت اسلام و اقتدار مانع از هرگونه اقدام به تعدی و تجاوز و حتی تصور آن از سوی دشمنان باشد.
مردم ایران به عنوان پرچم‌داران اسلام انقلابی و بر اساس موقعیت استراتژیک و امکانات و ظرفیت‌های خاص کشور خود و با توجه به آثار و برکات انقلاب اسلامی، الهام‌بخش بیداری و حضور در صحنه بسیاری از مسلمانان جهان بوده است و همه ساله در جمعه آخر ماه مبارک رمضان با نمایش کارکرد اجتماعی اسلام به عنوان مظهر تلفیق دین و سیاست، زمینه خیزش عمومی جهان اسلام را در برابر دشمنان به‌خصوص اسرائیل غاصب فراهم می‌نماید.
تلاش برای آزادی قدس عزیز نماد آرمان‌خواهی و حق‌طلبی و نفی سلطه از کشورهای اسلامی است. جامعه دانشگاهی کشور همچون همیشه، در کنار سایر اقشار ملت مسلمان ایران در راهپیمایی بزرگ و دشمن شکن روز جهانی قدس شرکت خواهند نمود و با پیروی از مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری مدظله العالی به وظیفه ملی و اسلامی خود در ماه صیام به نحو شایسته عمل نموده و در صحنه سیاسی‌-عبادی قیام علیه صهیونیسم جهانی حضوری چشمگیر و حماسی خواهند داشت.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷