برای نخستین بار در جهان صورت گرفت؛

طراحی و ساخت یونیت معاینه چشم توسط محققان پارک علم و فناوری خراسان

۰۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۳ کد : ۴۷۷۸۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۸۳
پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان، برای نخستین بار در کشور، موفق به طراحی و ساخت یونیت معاینه چشم شد.
طراحی و ساخت یونیت معاینه چشم توسط محققان پارک علم و فناوری خراسان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان، این شرکت دانش‌بنیان با هدف نوآوری در صنعت تجهیزات پزشکی، چشم‌پزشکی، بیمارستانی و آزمایشگاهی در زمینه طراحی و فنی مهندسی و ساخت و مونتاژ به عنوان شرکت پیشرو از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده و در سال ۱۳۹۰ با ایده محوری طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی بویژه چشم پزشکی وارد پارک علم و فناوری خراسان شده است.
این شرکت تمرکز خود را بر ساخت صندلی مخصوص جراحی چشم قرار داده و هچنین توانسته با طراحی و ساخت یونیت معاینه چشم برای نخستین بار، گواهی ثبت اختراع این محصول را کسب کند.
رضا سالم، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، درخصوص حمایت‌های پارک علم و فناوری خراسان، عنوان کرد: در حوزه مالی حمایت‌های خوبی برای طراحی و ساخت نمونه اولیه از شرکت صورت گرفت که منجر به ساخت محصول در ابعاد تجاری شد.
وی همچنین با ابراز نارضایتی از حمایت‌های سایر بخش‌های دولتی عنوان کرد: با تمام حمایت‌ها و تلاش‌هایی که پارک علم و فناوری خراسان برای تجاری‌سازی محصول شرکت کرده اما متأسفانه به دلیل عدم حمایت‌های لازم از تولیدات داخلی، همچنان واردات محصولات مشابه با کیفیت‌های بسیار کمتر صورت می‌گیرد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴
 


( ۱ )