در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه مراغه و دانشگاه پلی‌تکنیک خاورمیانه

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۰ کد : ۴۷۶۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۲
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه مراغه و دانشگاه پلی تکنیک خاورمیانه ترکیه در راستای گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی، به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه مراغه و دانشگاه پلی‌تکنیک خاورمیانه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مراغه، اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک، تبادل استاد و دانشجو، همکاری در دعوت از اندیشمندان و شخصیت‌های علمی دانشگاه‌ها، همکاری در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک برای دانشجویان ایرانی و ترکیه‌ای، حمایت از پایان‌نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه‌های مرتبط و انتقال دانش و مواد آزمایشگاهی از جمله مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.
دانشگاه فنی خاورمیانه در تاریخ ۱۵ نوامبر سال ۱۹۵۶ تحت عنوان Middle East High Technology Institute با هدف پیشرفت علمی ترکیه و سایر کشورهای خاورمیانه در زمینه علوم پایه و رشته‌های مهندسی تأسیس شوه است.
زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است و هم اکنون ۲۷ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل می‌باشند که بالغ بر ۱۷۰۰ دانشجوی بین‌المللی از ۹۴ کشور جهان را شامل می‌گردد. این دانشگاه دارای ۵۱ گروه آموزشی است که توسط ۱۱ دانشکده مدیریت می‌شوند.
دانشگاه فنی خاورمیانه برترین دانشگاه ترکیه است و در رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۱۹ در رتبه ۸۰۰-۶۰۰ قرار گرفت. این دانشگاه از سال ۲۰۱۸ در ۳۴۳ طرح مشترک بین‌المللی در قالب‌های متعددی از جمله H2020، Erasmus+، FP6، FP7، Newton-Katip با ارزش مالی ۷۳۵ میلیون یورو مشارکت کرده است.
ل.م ۵۴


( ۱ )