با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفت؛

رونمایی از سامانه تولیدی مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان سامانه برگزیده کشوری

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۸ کد : ۴۷۶۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۰۳
سامانه تولیدی مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان سامانه برگزیده کشوری، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.
رونمایی از سامانه تولیدی مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان سامانه برگزیده کشوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در تشریح سامانه سینا اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی ارتباطات که امسال با شعار رونق تولید و گسترش خدمات دیجیتال نامگذاری شده است، دکتر آذری جهرمی از نمایشگاه دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات کشور بازدید و از چهار طرح مهم ارتباطی از جمله سامانه تولیدی آزمایشگاه آپای دانشگاه محقق اردبیلی به نام سینا رونمایی کرد.
وی افزود: این سامانه اولین سامانه بومی کشور در حوزه ارزیابی و کشف خودکار آسیب‌پذیری‌های فضای وب است. همچنین این سامانه با رصد دائمی فضای وب کشور نسبت به کشف و گزارش آسیب‌پذیری‌های موجود اقدام می‌کند.
دکتر حبیبی تصریح کرد: با توجه به اینکه خزشگر سامانه فوق بیش از ۳۰۰ هزار وب سایت کشور را شناسایی کرده است، این سامانه با استقرار در مرکز ماهر «مرکز نظارت و مانیتورینگ فضای وب کشور» عمل می‌کند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: سامانه سینا از بین حدود ۱۰۰ سامانه مربوط به ۳۵ مرکز آپا، به عنوان یکی از شش سامانه برگزیده مراکز آپای کشور ذیل طرح‌های چهارگانه به این نمایشگاه دعوت شده بود.
ل.م ۵۴