در طرحی ابتکاری از سوی دانشگاه سمنان؛

کانون هماهنگی دانشگاه و صنعت در سمنان افتتاح شد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷ کد : ۴۷۶۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۲۲
کانون هماهنگی دانشگاه و صنعت (اتاق مساله) با حضور استاندار و دیگر مسئولان اجرایی استان به همت دانشگاه سمنان در ساختمان کسب و کار و فناوری شهرک صنعتی شرق سمنان آغاز به کار کرد.
کانون هماهنگی دانشگاه و صنعت در سمنان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکترمسعود نصیری زرندی رئیس دانشگاه سمنان در آیین افتتاح اتاق مساله، با بیان اینکه ایجاد این اتاق از مصوبات کارگروه آموزش و پژوهش استانداری است گفت: بعد از شش ماه مذاکرات انجام شده با شرکت شهرک‌های صنعتی، ایجاد این اتاق در قالب تفاهم‌نامه‌ای به تصویب رسید که امیدواریم گام موثری در جهت تحقق واقعی ارتباط دانشگاه و صنعت باشد.
وی افزود: دانشگاهیان با ایجاد این اتاق، جسورانه برای حل مسائل و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی، به میان صنعتگران آمده‌اند که موفقیت در این راه مستلزم حمایت صنایع و طرح مشکلات‌شان است.
در ادامه علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز با اشاره به جدایی بین صنعت و دانشگاه گفت: افتتاح این مرکز آغاز کار است و شروعی برای حل مسائل ارتباط صنعت و دانشگاه خواهد بود.
وی با بیان اینکه ایجاد این اتاق در پیشبرد اهداف هر دو بخش تاثیرگذار خواهد بود افزود: هم صنایع واحدهای R&D قوی دارند و می‌توانند به دانشگاه‌ها کمک کنند و هم دانشگاه‌ها دارای اساتید مجرب و خوبی هستند که می‌توانند به حل مسائل صنعت کمک کنند.
آشناگر گفت: مسائل و مشکلات و نیازهای صنایع باید در این اتاق دسته‌بندی و دانشگاه‌ها هم تمام توان خود را برای حل این مسائل منسجم کنند.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی، محیط خوبی برای گذراندن دروس کارگاهی دانشجویان هستند اظهار داشت: ایجاد اتاق مساله اقدام خوب و ابتکاری است که اگر با خلاقیت همراه شود می‌تواند در رونق تولید موثر باشد و در این زمینه گام‌های خوبی برداشته شود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴