موزه ملی علوم و فناوری در شاخص «کودکان و نوجوانان» موزه برتر کشور شد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۶ کد : ۴۷۶۱۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۵۰
موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، در آیین انتخاب موزه‌های برتر کشور که به مناسبت «روز جهانی موزه» و هفته میراث فرهنگی در سالن فرهنگستان هنر برگزار شد، با کسب جایزه در شاخص «کودکان و نوجوانان» و تقدیر در حوزه «پژوهش» و «بازدید از موزه» در هفتمین سال متوالی، موزه برتر کشور معرفی و تقدیر شد.
موزه ملی علوم و فناوری در شاخص «کودکان و نوجوانان» موزه برتر کشور شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از موزه ملی علوم و فناوری، دوازدهمین آیین انتخاب موزه‌های برتر با حضور روسا و نمایندگان موزه‌های سراسر کشور در فرهنگستان هنر برگزار شد و موزه‌های برتر کشور به انتخاب داوران رسمی ایکوم، معرفی شدند.
موزه‌های برتر در چهار گروه: «موزه‌های خصوصی»، «موزه‌های دولتی کوچک»، «موزه‌های دولتی متوسط» و «موزه‌های دولتی بزرگ» و ۱۲ محور تخصصی: «آموزش»، «پژوهش»، «بازدید از موزه»، «تلاش برای بقاء»، «توسعه مدیریت»، «خلاقیت و نوآوری»، «کودکان و نوجوانان»، «اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی»، «گردآوری»، «معرفی»، «حفاظت و نگهداری» و «شعار روز جهانی» معرفی شدند.
لوح تقدیر موزه ملی علوم و فناوری به‌عنوان موزه برتر کشور در گروه «موزه‌های دولتی بزرگ» و در شاخص: «کودکان و نوجوانان» توسط دکتر سیف الله جلیلی رئیس این موزه دریافت شد.
در این مراسم دکتر مونسان رئیس میراث فرهنگی، دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی، محیط طباطبایی رئیس ایکوم ایران، مهندس بهشتی عضو هیات اجرایی ایکوم ایران، دکتر اسماعیلی رئیس فرهنگستان هنر، محمدرضا کارگر رئیس اداره کل موزه‌ها، مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران و فعالان عرصه موزه‌های ایران حضور داشتند و به تجلیل از موزه‌های برگزیده کشور پرداختند.
گفتنی است در این آیین پیام تبریک دکتر سوآی آکسوی رئیس ایکوم جهانی به موزه‌داران ایران قرائت شد و دکتر توکوفسکی رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران درباره شعار ایکوم در سال ۲۰۱۹ به سخنرانی پرداخت.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴