در راستای بسترسازی برای فعالیت اعضای هیئت علمی صورت پذیرفت؛

افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۴ کد : ۴۷۶۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۱
آزمایشگاه‌های «فناوری‌های بین‌رشته‌ای» و «فناوری‌های نوین» دانشگاه شیراز، با حضور دکترعلیرضا افشاریفر، قائم مقام رئیس دانشگاه و دکترسیدمجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری، در محل دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز این دانشگاه افتتاح شد.
افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر رضا اسلاملوئیان، رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز در این خصوص گفت: برای اجرای این طرح بالغ بر ۲میلیاردریال هزینه شده و تجهیزات تخصصی آن نیز از طریق گرنت استادان تهیه می‌شود.
وی، از افزایش ۱۵ درصدی فضای آزمایشگاهی دانشکده خبر داد و افزود: با بهره‌برداری از این دو آزمایشگاه تحقیقاتی، مساحت آزمایشگاه‌های دانشکده ۱۵۰ مترمربع افزایش یافت.
دکتر اسلاملوئیان اظهارداشت: هم‌اکنون ۸ آزمایشگاه آموزشی و ۱۱ آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشکده فعال است و این دو آزمایشگاه تحقیقاتی هم به آمار اضافه می‌شود و برای انجام فعالیت‌های پژوهشی در اختیار استادان جوان قرار می‌گیرد.
وی، با بیان اینکه راه‌اندازی این دو آزمایشگاه با تلاش اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز صورت گرفته، اظهار امیدواری کرد استادان جوان بتوانند با اجرای طرح‌های پژوهشی و فعالیت در دو آزمایشگاه تحقیقاتی جدید؛ در کرانه‌های علم حرکت کنند و خلاءهای موجود در صنعت را پر کنند.
دکترسیدمجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز نیز در این آیین اظهار داشت: دانشگاه تلاش می‌کند تا زمینه مناسبی را برای فعالیت اعضای هیئت علمی بویژه استادان جوان فراهم کند و افتتاح این دو طرح در این راستا بوده است.
وی ادامه داد: بهره‌برداری از این آزمایشگاه‌های تحقیقاتی برای اجرای طرح‌های پژوهشی، حل مشکلات صنعت و درآمدزایی دانشکده بسیار موثر است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز همچنین بر لزوم خرید لوازم آزمایشگاهی این دو آزمایشگاه از تولیدات ملی و شرکت‌های دانش بنیان تأکید کرد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴