با حضور استاندار آذربایجان شرقی؛

۶ محصول فناورانه در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۰ کد : ۴۷۵۴۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۳۴۸
دکتر محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، ۶طرح جدید فناورانه تولید شده توسط شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی را رونمایی کرد.
۶ محصول فناورانه در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، در این مراسم، سنسور نوری مادون قرمز مقاوم در حرارت های بالا برای تشخیص فلزات داغ، سیستم توربوشارژ خودرو به روش تزریق پودری، بمب کالری متر سوخت جامد جهت اندازه گیری ارزش حرارتی و آنتالپی سوخت، سیستم کنترل هوشمند دستگاه های رنگ آمیزی و خط کشی مبتنی بر ناوبری ماهواره‌ای، پیستوله پاشش ایرلس رنگ با تحریک الکتریکی و نازل مه‌پاش الکترواستاتیک رونمایی شد.
دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در این بازدید ضمن تقدیر از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی خواستار ادامه این راه و توسعه بیش از پیش فناوری و تکنولوژی در استان شد.
وی با تاکید بر جایگاه پارک علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، به جایگاه علمی کشور در تولید علم در دنیا اشاره کرد و افزود: هم اکنون ایران به لحاظ تولید علم جایگاه شانزدهم را در بین کشور های دنیا دارد و حدود ۶.۱ درصد از دانش دنیا توسط کشور ما ایجاد می‌شود.
دکتر پور محمدی این جایگاه را برای کشور افتخار آفرین دانست و گفت: با وجود پیشرفت قابل ملاحظه در تولید علم در دنیا متاسفانه به لحاظ تبدیل علم به محصول و ثروت رشد مناسبی نداشتیم.
استاندار آذربایجان شرقی جهت‌گیری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور و پارک‌های علم و فناوری برای پر نمودن شکاف بین تولید دانش و تبدیل آن به محصول را قابل ستایش دانست و خواستار گسترش ارتباط دانشگاه‌ها، صنایع و جامعه از طریق پارک‌های علم و فناوری شد.
دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده پارک را در راستای توسعه فعالیت‌ها و افزایش حمایت‌های قابل ارائه به فناوران ارائه کرد. توسعه ارتباطات و تعامل پارک با نهادها، سازمان‌ها، مقامات استانی و کشوری، تعامل با دانشگاه‌های منطقه، افزایش ارتباطات با صنایع استان و تعامل سازنده با سایر پارک‌ها، افزایش میزان حمایت‌های مالی و خدمات پارک به شرکت‌های مستقر و همچنین برنامه‌های پارک برای سال ۱۳۸۹ رئوس مطالب ارائه شده توسط دکتر واعظی در این گزارش بود.
وی در این مراسم از تخصیص اعتبار برای حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌های فناورانه و کاربردی در قالب گرنت فناوری خبر داد و افزود: این اعتبارات پس از تکمیل و تصویب آیین نامه مربوطه از طریق پارک‌ها در اختیار اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های استان قرار خواهد گرفت.
گفتنی است دکتر بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دکتر جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در این بازدید، دکتر پورمحمدی را همراهی کردند.
ل.م ۵۴