در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران؛

نخستین «فضای کار مشترک» در زمینه علوم و فناوری اطلاعات راه‌اندازی شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۷ کد : ۴۷۵۴۳ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۳۸
نخستین «فضای کار مشترک»(Co-working Space) در زمینه علوم و فناوری اطلاعات» با مشارکت بخش خصوصی در ایرانداک راه‌اندازی شد.
نخستین «فضای کار مشترک» در زمینه علوم و فناوری اطلاعات راه‌اندازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، فضای کار مشترک، روشی برای کار کردن است که شامل یک فضای کار به اشتراک گذاشته شده، یک دفتر کار و فعالیت‌های مستقل است. در ایران فضاهای کار اشتراکی در کنار شتاب‌دهنده‌ها و اکوسیستم استارتاپی در حال توسعه هستند. این فضاها معمولاً برای رشد و توسعه استارتاپ‌ها شکل گرفته‌اند.
ایرانداک با تأمین جا برای فضای کار مشترک با مساحت نزدیک به ۱۷۰ متر مربع و همکاری بخش خصوصی میزبان شرکت‌ها، تیم‌های استارتاپ و آزادکاران در زمینه علوم و فناوری اطلاعات است.
از اهداف راه‌اندازی این فضا می‌توان به شبکه‌سازی و جذب سرمایه برای شرکت‌ها و تیم‌های استارت‌آپ و آزادکاران فضای کار مشترک، کوشش برای جذب دانشجویان و دانش‌آموختگان پژوهشگاه در فضای کار مشترک، بازاریابی فضای کار مشترک، مدیریت فضای کار مشترک از راه پلتفرم (Platform) برخط مانند رزرو، پذیرش و استقرار شرکت‌ها و تیم‌های استارت‌آپ و آزادکاران، و امور مالی، گسترش ارتباطات جهانی شرکت‌ها و تیم‌های استارت‌آپ و آزادکاران در چارچوب قوانین و مقررات کشور، برگزاری رویداد و آکادمی برای پر کردن شکاف میان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با صنعت و دولت، آسان‌سازی استفاده شرکت‌ها و تیم‌های استارت‌آپ و آزادکاران از امکانات و تسهیلات شبکه شرکت‌های همراه شرکت و کمک به تأمین پیش‌نیازهای حقوقی و مالیاتی شرکت‌ها و تیم‌های استارت‌آپ و آزادکاران برای کار در فضای کار مشترک اشاره کرد.
قرارداد راه‌اندازی نخستین «فضای کار مشترک»(Co-working Space) در زمینه علوم و فناوری اطلاعات، بین پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) و شرکت نوآوری و کارآفرینی آرمانی شریف (سهامی خاص با برند تجاری «پارادایس هاب»)، به امضا رسید.
ل.م ۵۴