صادرات ۱۲۰ هزار دلاری محصولات واحدهای فناور پارک علم و فناوری کردستان در سال گذشته

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۳ کد : ۴۷۵۰۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۰۳۴
دکتر خالد سعیدی رئیس پارک علم و فناوری کردستان در نشست با شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور به تشریح عملکرد پارک در سال گذشته و برنامه‌های سال جاری پرداخت و از صادرات ۱۲۰هزار دلاری محصولات واحدهای فناور این پارک در سال گذشته خبر داد.
صادرات ۱۲۰ هزار دلاری محصولات واحدهای فناور پارک علم و فناوری کردستان در سال گذشته

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، دکتر سعیدی با ارائه آمار عملکرد سال ۱۳۹۷ این پارک گفت: در حال حاضر ۱۰۲و احد فناور و شرکت دانش‌بنیان عضو پارک می‌باشند که در سال ۹۷ گردش مالی آنها در حدود ۳۵۰ میلیارد تومان و میزان صادرات این شرکت‌ها و واحدهای فناور بیش از صد و بیست هزار دلار بوده است.
وی از دیگر دستاوردهای شرکت‌ها را ثبت ۱۳ علامت تجاری، ۸۶ محصول نمونه سازی شده و ۶۸ محصول تجاری شده عنوان کرد.
رئیس پارک علم و فناوری کردستان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری مشغول به فعالیت هستند اظهار داشت: توجه ویژه سیاستگذاران کلان کشور به حوزه دانش‌بنیان، ما را به این سمت سوق می‌دهد که سیاست کلی پارک در سال آینده را کمک به ارتقای واحدها و شرکت‌های فناور و حرکت به سمت دانش بنیان شدن قرار دهیم تا شاهد حرکتی جهشی در توسعه پایدار استان باشیم.
دکتر سعیدی با تاکید بر ارتباط با بخش‌های مختلف جامعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی گفت: راه‌اندازی کسب و کارهای متکی بر فناوری‌های نوین موجب پیشرفت استان است و دستاوردهای مجموعه پارک علم و فناوری و جوانان مبتکر فعال در آن مایه مباهات خواهد بود.
وی با اشاره به نشست مشترک با اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان و تاثیر آن در برنامه‌های عملیاتی پارک در سال ۹۸ گفت: گسترش همکاری و تعامل فعال با دانشگاه و مراکز علمی و صنعتی، توسعه فرهنگ فناوری و نوآوری در میان تمامی اقشار به ویژه دانشگاه، افزایش سهم علم و فناوری و اقتصاد دانش محور از طریق حمایت از صاحبان ایده، و ایجاد توسعه و تقویت کسب و کارهای فناورانه در منطقه از برنامه‌هایی است که در سال جاری اهتمام بیشتری را می‌طلبد.
دکتر سعیدی با تاکید بر اهمیت هم‌افزایی مجموعه پارک؛ شامل اعضای ستادی، شرکت‌ها و واحدهای فناور اعلام کرد: هم‌افزایی و همفکری شما عزیزان می‌تواند ضامن موفقیت مجموعه پارک علم و فناوری باشد و ما هم به عنوان خدمتگذاران شما نهایت تلاش خود را برای ایجاد این هم‌افزایی به کار خواهیم بست.
وی درخصوص حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور نیز گفت: باید این نوید را داد که با افتتاح صندوق نوآوری و شکوفایی در استان کردستان می‌توانیم به شرکت‌های فعال و به ویژه استارتاپ‌ها کمک بیشتری بکنیم که این امر به نوبه خود می‌تواند موجب رونق تبدیل ایده‌های نوآورانه و فناورانه به کسب و کارهای نوپا و پایدار شود.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴