به منظور افزایش همکاری‌های علمی مشترک صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شیراز و پواتیه فرانسه

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۵ کد : ۴۷۵۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۱
همزمان با حضور هیئت دانشگاهی فرانسه در شیراز؛ تفاهم نامه همکاری علمی میان دانشگاه شیراز و دانشگاه پوآتیه فرانسه توسط روسای دو دانشگاه به امضاء رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شیراز و پواتیه فرانسه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و انجام فعالیت‌های پژوهشی مشترک از محورهای این تفاهم‌نامه همکاری است.
دکتر حمید نادگران، رئیس دانشگاه شیراز در نشست امضای این تفاهم‌نامه، با معرفی ظرفیت‌های مختلف این دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه شیراز یک دانشگاه جامع و مادر در جنوب کشور ایران به شمار می‌رود و در حال حاضر دارای ۱۷ هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.
وی با ابراز خوشحالی از شروع و استمرار تعاملات بین دو دانشگاه، بیان کرد: در چارچوب همکاری علمی، طرفین می‌توانند از ظرفیت ها و تجارب یکدیگر استفاده کنند.
رئیس دانشگاه شیراز افزود: همکاری بین‌المللی میان دانشگاه‌های ایران و کشورهای مختلف برای توسعه و رشد علمی در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
دکتر ایو ژان (Yves Jean) رئیس دانشگاه پواتیه فرانسه نیز اظهار داشت: دانشگاه پواتیه یک دانشگاه شاخص بین‌المللی در فرانسه است و نگاه ژئوپلیتیک برای ما خیلی اهمیت دارد و به همین دلیل امروز در دانشگاه شیراز هستیم.
وی ادامه داد: در شرایط امروزی؛ وقتی در جامعه بین‌المللی روابط خیلی سخت می‌شود؛ این روشنفکران هستند که می‌توانند راه‌ها را باز کنند و محققان دانشگاه پواتیه مایل به گسترش همکاری‌های خود با دانشگاه شیراز هستند.
وی افزود: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار دانشجو که حدود ۴هزار نفر آن‌ها از ۱۲۲ کشور جهان هستند؛ در دانشگاه پواتیه مشغول به تحصیل در رشته‌های مختلف می‌باشند.
رئیس دانشگاه پوآتیه فرانسه، با بیان تاریخچه و رشته‌ها، این دانشگاه را پیشرو در زمینه علوم بین رشته‌ای توصیف کرد و گفت: با گسترش دوره‌های بین‌رشته‌ای، با دیدگاه کلی و نه تک بعدی به موضوعات نگریسته می‌شود و می‌توان به نیازهای جامعه پاسخ داد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴