به منظور تقویت همکاری‌های علمی صورت گرفت؛

اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای همکاری با دانشگاه «پواتیه» فرانسه

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۵ کد : ۴۷۴۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۶
دکترسیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نشست با مسئولان دانشگاه پواتیه فرانسه با اشاره به توسعه ارتباطات بین‌الملل این دانشگاه در سال‌های اخیر گفت: این دانشگاه آمادگی دارد تا همکاری‌های علمی و آموزشی خود را با دانشگاه پوآتیه فرانسه تقویت کند.
اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای همکاری با دانشگاه «پواتیه» فرانسه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکترمعتمدی در این نشست با بیان اینکه در فرانسه تحصیل کرده‌ام با دانشگاه‌های این کشور آشنایی لازم را دارم اظهار داشت: دانشگاه پوآتیه فرانسه جزو دانشگاه‌های خوب این کشور است و آمادگی داریم تا همکاری های علمی و آموزشی خود را با این دانشگاه تقویت کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: درحال حاضر بیش از ۴ و نیم میلیون دانشجو در ایران مشغول به تحصیل هستند و این درحالی است که پیش از انقلاب اسلامی تنها ۱۷۰ هزار دانشجو در کشور وجود داشت.
دکترمعتمدی اظهارداشت: بنابراین سیاست دولت بر این است که بر روی سرمایه های انسانی سرمایه‌گذاری کند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دانشگاه های بزرگ و دارای قدمت ایران همواره سعی کردند در کنار توسعه کمی، توسعه کیفی را نیز دنبال کنند.
دکترمعتمدی گفت: ارتباط بین المللی با دانشگاه های خوب دنیا یکی از روش‌های افزایش کیفیت علوم در سطح دانشگاه ها بشمار می رود، بنابراین دانشگاه های بزرگ ایران علاقه دارند با دانشگاه های خارجی از جمله دانشگاه پوآتیه فرانسه ارتباط داشته باشند.
پروفسور ایو ژان، رئیس دانشگاه پواتیه فرانسه نیز در این نشست گفت: این دانشگاه علاقه دارد در زمینه های ادبیات، حقوق، ریاضیات و محیط زیست با دانشگاه های کشور ایران همکاری داشته باشد.
وی عنوان کرد: دانشکده ریاضیات این دانشگاه در حوزه هایی مانند بیولوژی و تصویربرداری پزشکی نیز فعالیت می کند که علاقه داریم در این حوزه ها نیز با دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دیگر دانشگاه‌های کشور ایران همکاری کنیم.
رئیس دانشگاه پوآتیه فرانسه اظهارداشت: همچنین در این دانشگاه در زمینه آب، انرژی و محیط زیست نیز فعالیت می کنیم و یک مرکز چند زمینه ای با محوریت شیمی، بیولوژیک و زیست محیطی نیز در این دانشگاه فعال است.
وی اضافه کرد: دانشگاه پوآتیه جزو دانشگاه‌هایی است که در زمینه پیوند اعضا نیز فعالیت می‌کند.
پروفسور ایو ژان گفت: دانشگاه های مختلف در زمینه آموزش الکترونیکی سرمایه گذاری کرده اند و دانشگاه ما نیز در این زمینه متمرکز شده و علاقه داریم که به صورت الکترونیکی نیز کار کنیم و تجربه خود را در این زمینه ارائه کنیم.
رئیس دانشگاه پواتیه فرانسه تاکید کرد: این دانشگاه در حوزه های حمل و نقل و هوافضا نیز فعالیت می کند که در این حوزه ها نیز می توانیم با دانشگاه های ایران همکاری داشته باشیم.
پروفسور لوویر، معاون دانشگاه پوآتیه فرانسه نیز دراین جلسه گفت: تحقیقات با کیفیت عالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه های کشور ایران انجام می شود.
وی با اشاره به موضوع محیط زیست گفت: دانشگاه پوآتیه فرانسه از سوی دولت به عنوان مسئول توسعه پایدار و توجه به ویژگی‌های زیست محیطی انتخاب شده است بنابراین تحقیقات در این زمینه برای ما بسیار مهم است.
همچنین در این نشست نمایندگان دانشگاه‌های تهران، الزهرا (س)، شهیدبهشتی، تربیت مدرس، خوارزمی، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی و علوم پزشکی آزاد اسلامی نیز حضور داشتند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴