با همکاری سازمان سمت ،همایش‌ بین‌المللی امام حسین (ع) و نهضت حسینی در عراق برگزار می‌شود

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۳ کد : ۴۷۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۴
همایش‌ بین‌المللی امام حسین (ع) با عنوان «ارزش‌های شکوهمند در نهضت حسینی و نقش آن در تکامل انسان» با همکاری سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)، 4 و 5 شهریورماه 1395در کشور عراق ب ...
همایش‌ بین‌المللی امام حسین (ع) با عنوان «ارزش‌های شکوهمند در نهضت حسینی و نقش آن در تکامل انسان» با همکاری سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)، 4 و 5 شهریورماه 1395در کشور عراق برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، همایش بین‌المللی امام حسین (ع) با اهداف دستیابی به همگرایی فکری انجمن‌های مختلف علمی با تحقیق در زمینه انسانیت در نهضت حسینی، تحولات علمی و رابطه آن با اهداف نهضت حسینی، تعریف ارزش‌های انسانی و اخلاقی نهضت حسینی و پی‌ریزی این ارزش‌ها در قلب دانش‌آموختگان از طریق برنامه‌های درسی، با همکاری سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)، وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی، مرکز بین‌المللی العمید و دانشگاه کربلا جمهوری عراق، در کشور عراق برگزار خواهد شد.
بر پایه این گزارش، این همایش با شعار «نهضت حسینی، چراغ تکامل انسانی» به بررسی محورهای اثر نهضت حسینی در آموزش و پرورش، ارزش‌های روانی و پرورشی نهضت حسینی و اثرات آن در پیشرفت برنامه‌های درسی آموزش و پرورش، ابعاد فکری، عقیدتی و اخلاقی انقلاب حسینی، اثر انقلاب حسینی در آزادی ملت‌ها، نهضت حسینی و عناصر پیروزی ارزش‌ها، اهداف شکوهمند یاران امام حسین (ع) و ابعاد ادبی در نهضت حسینی می‌پردازد.
گفتنی است دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و مؤسسات علمی و پژوهشی برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 44263314-021و رایانامه m.gh@samt.ac.ir تماس بگیرند.