در راستای توسعه سلامت پایدار و کاهش عوارض فقر حرکتی در بین دانشجویان؛

نخستین جشنواره ورزشی دانشجویان غیرایرانی استان همدان در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۵ کد : ۴۷۴۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۲۸
نخستین جشنواره ورزشی دانشجویان غیرایرانی استان همدان، با هدف توسعه سلامت پایدار و کاهش عوارض فقر حرکتی در بین دانشجویان، در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد.
نخستین جشنواره ورزشی دانشجویان غیرایرانی استان همدان در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بوعلی سینا، نظر به ضرورت توسعه سلامت پایدار و کاهش عوارض فقر حرکتی در بین دانشجویان غیرایرانی، که به دلیل دوری از خانواده‌های خود و تحمل ناگواری‌هایی که گاهی تحت تأثیر دوری از خانواده بر زندگی خوابگاهی آنها مستولی می‌شود، دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه در تعامل با معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا، جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی را برگزار کرد.
در اجرای بخشی از این برنامه، نخستین جشنواره ورزشی مسابقه کریکت با حضور دانشجویان غیرایرانی استان همدان در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد.
از آنجا که مسابقه کریکت برای اولین بار به صورت رسمی در دانشگاه بوعلی سینا برگزار می‌شود، این جشنواره اهمیت فراوانی داشت و برگزاری متوالی این نوع مسابقات ورزشی در سطوح دانشگاهی، استانی و کشوری، در برنامه فعالیت‌های فرهنگی ورزشی این دانشگاه قرار گرفته است.
در این جشنواره ورزشی، تیم کریکت دانشجویان کشور سریلانکا و تیم کریکت دانشجویان کشور پاکستان به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند.
س.س51/ل.م54