با حضور مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان؛

مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانشگاه شهیدباهنر کرمان افتتاح شد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۰ کد : ۴۷۴۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۵
مکان جدید مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانشگاه شهید باهنر کرمان، عصر امروز چهارشنبه با حضور دکتر محمدحسین علیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و جمعی از مسئولان دانشگاه شهید باهنر کرمان در دانشکده تربیت بدنی این دانشگاه افتتاح شد.
مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانشگاه شهیدباهنر کرمان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر علیزاده در شورای ورزش دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه همه دانشگاه‌ها امسال به اتاق تندرستی مجهز می‌شوند گفت: دانشجویان به نشاط نیاز دارند لذا ورزش‌های هیجانی می‌تواند گزینه مناسبی برای ایجاد نشاط در بین دانشجویان باشد.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: سیاست بر این است که از ظرفیت‌های سازمان و صندوق استفاده کنیم و به سمت پروژه‌های زودبازده و پروژه‌های عمرانی پیش برویم. قابل ذکر است که اعتبار ۶ میلیارد تومان عمرانی بخش ورزش دانشگاه‌ها سال گذشته به‌صورت کامل تخصیص یافت.
وی یکی از مهم‌ترین معیارهای المپیاد ورزشی را افزایش مشارکت‌ها دانست و بر لزوم سوق یافتن به سمت مشارکت‌های ملی در راستای حل مشکلات حوزه تربیت بدنی دانشگاه تاکید کرد و افزود: دانشگاه شهید باهنر کرمان جزء اولین دانشگاه‌هایی است که وارد المپیاد ورزشی شد، همچنین جزو معدود دانشگاه‌هایی می‌باشد که دببرخانه ورزش‌های همگانی استان کرمان در این دانشگاه است.
دکتر علیزاده افزود: پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور تابستان ۱۳۹۹ به میزبانی گیلان با ۸ هزار نفر برگزار خواهد شد و در المپیاد بعدی تعداد شرکت‌کنندگان را به ۱۰ هزار نفر خواهیم رساند.
وی با بیان این مطلب که امسال ۵۰ پروژه در حوزه کف‌پوش زمین‌های ورزشی در فضای باز اجرا خواهد شد، عنوان کرد: ۲۷ زمین چمن مصنوعی به صورت مشارکتی در سال جدید اجرا خواهیم کرد که تا کنون حدود ۱۰ میلیارد تومان به این بخش جذب شده است و در حال حاضر ۱۰ پروژه آن کلید خورده است.
مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خطاب به مسئولان دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: با توجه به اینکه اتاق تندرستی برای دانشجویان خوابگاه ضروری است، در حال حاضر ۱۰۰ دانشگاه کشور به اتاق تندرستی مجهز هستند، ضمن آنکه مورد توجه دانشجویان است، لذا اتاق تندرستی دانشگاه را جانمایی کنید ما نیز در تجهیز آن کمک خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در سال جاری ۳ میلیارد تومان بودجه اعتبارات در زمینه تعمیر و تجهیز اتاق های تندرستی خوابگاه‌های دانشجویی، کف‌پوش سالن‌های ورزشی هزینه خواهد شد.
دکتر محمد علی طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در ادامه اظهار داشت: مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی با پیگیری‌های مجموعه تربیت‌بدنی دانشگاه، توجه ویژه هیات‌رئیسه دانشگاه و حمایت معاون دانشجویی در سال ۱۳۹۱ در پردیزه افضلی پور راه‌اندازی شد و به دلیل مراجعه زیاد دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی و با توجه به آیین نامه وزرات علوم مبنی بر تجهیز و افزایش فضا مقرر شد فضای بزرگ‌تری (واقع در دانشکده تربیت بدنی بلوار جمهوری اسلامی) در اختیار این مرکز قرار گیرد.
وی افزود: هم اکنون مدیریت مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه شهیدباهنر کرمان بر عهده دکتر منصور صاحب الزمانی عضو هیأت علمی دانشگاه است و در این مرکز هر ساله از ۱۰۰۰ نفر تست ساختار قامتی اسکلتی گرفته و مواردی که نیاز به درمان داشته باشند راهکارهای ورزشی ارائه می شود.
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: ۹۰ درصد بودجه دولتی دانشگاه، صرف پرداخت حقوق می‌شود.
وی با ابراز تاسف از اینکه قدرت خرید دانشجویی کاهش یافته است، بیان کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان به هر پرس غذا ۶ هزار تومان یارانه پرداخت می‌کند و ما روازنه ۱۰ هزار پرس غذا سرو می‌کنیم، لذا هر روز ۶۰ میلیون تومان دانشگاه یارانه غذا می‌دهد.
دکتر طاهر از وجود حدود ۵ هزار دانشجوی خوابگاهی در دانشگاه شهید باهنر کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: بیشتر دانشجویان غیر بومی این دانشگاه متعلق به جنوب استان هستند.
دکتر علیزاده همچنین از سالن بدنسازی خوابگاه‌های دخترانه دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز بازدید کرد.
ل.م ۵۴/


( ۲ )