با همکاری پارک علم و فناوری هرمزگان، مسابقات افکت نوری و سازه های ماکارونی ویژه دانشجویان برگزارمی شود

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۸ کد : ۴۷۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۰
مسابقات افکت نوری و سازه های ماکارونی با همکاری پارک علم و فناوری در دانشگاه هرمزگان برگزارمی شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پویان مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری دراین خصوص گ...
مسابقات افکت نوری و سازه های ماکارونی با همکاری پارک علم و فناوری در دانشگاه هرمزگان برگزارمی شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پویان مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری دراین خصوص گفت: مسابقات افکت نوری تاکنون طی سال های 92 و 93 برگزارشده که با وقفه ای یک ساله سومین دوره آن 10 خرداد سال جاری توسط انجمن علمی برق دانشگاه هرمزگان برگزارمی شود.
وی با اشاره به مسابقه افکت نوری افزود: افکت نوری مسابقه ای  تخصصی در زمینه AVR است که تسلط دانشجویان را بر اصول برنامه نویسی و استفاده از میکر کنترلرها به چالش می کشد.
ادیبی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: دراین مسابقه شرکت کنندگان می بایست با ایجاد افکت هایی به وسیله LED  و هماهنگی آن، طرح هایی را ایجاد کنند.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقات و مشارکت پارک علم و فناوری هرمزگان در تداوم آن افزود: برگزاری مسابقه افکت نوری طی دو دوره گذشته نشان داد که استعداد و خلاقیت دانشجویان می تواند منجر به طرح هایی بکر و زیبا شود.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان همچنین از همکاری پارک هرمزگان در برگزاری مسابقه سازه های ماکارونی خبر داد و گفت: این مسابقه 26 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
وی همچنبن گفت: پارک هرمزگان برای اولین بار از مسابقات سازه های ماکارونی که توسط دانشگاه هرمزگان برگزارمی شود نیز حمایت خواهد کرد.
ادیبی در پایان گفت: برای تیم های برتر دراین مسابقات جوایز نفیسی از سوی پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است.