با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ؛ مصرف انرژی در مدارس بهینه سازی می شود

۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۸ کد : ۴۷۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۹
با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و  اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ، مصرف انرژی در مدارس بهینه سازی می شود .به گزارش روابط عمومی&...
با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و  اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ، مصرف انرژی در مدارس بهینه سازی می شود .
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، این تفاهم نامه بین مهندس مصطفی شاطری مدیر عامل شرکت دانش بنیان پویا فناوران انرژی قومس (مپفا) از شرکت های فناور مستقر پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و ابوالفضل دربانی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان به امضا رسید
 اجرای طرح های تحقیقاتی- کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی، مشاوره، ممیزی و بهینه سازی انرژی در ساختمان، آنالیز و مدل سازی مصرف انرژی و اثرات زیست محیطی آن، تحقیق و انجام طرح های مرتبط با انرژی های نو با تأکید بر اولویت ها و مزیت های نسبی و تعیین خط مشی از جمله موضوعات این تفاهم نامه است .
همچنین  مدیریت و برنامه ریزی در جهت بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه پایدار،انجام تحقیقات کاربردی در زمینه مدیریت پسماند و بازیافت انرژی، برگزاری سمینارها، دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی- پژوهشی کوتاه مدت و راه اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی- پژوهشی مورد نیاز از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است که  به مدت سه سال قابلیت اجرا دارد و در صورت توافق طرفین تمدید خواهد شد.
گفتنی است؛ برای اجرای این تفاهم نامه در مرحله اول  دو مدرسه در شهرستان سمنان برای انجام امور ممیزی و بهینه سازی مصرف انرژی انتخاب شده است .