در راستای بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها صورت گرفت؛

افزایش ۱۰۰درصدی دانشجویان خارجی دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۷

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۴ کد : ۴۷۳۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۹
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری از افزایش ۱۰۰درصدی تعداد دانشجویان خارجی در سال ۱۳۹۷ در این دانشگاه خبر داد.
افزایش ۱۰۰درصدی دانشجویان خارجی دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۷

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه حکیم سبزواری، دکتر محمدرضا معین فرد، با اعلام این خبر گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته خوشبختانه تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه در سال 97 با افزایش 100 درصدی به حدود 200 دانشجو رسید.
وی در ادامه به تشریح کارنامه و فعالیت‌های صورت گرفته حوزه آموزش دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۷ پرداخت و اظهار داشت: اخذ موافقت راه‌اندازی هشت رشته جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی و اخذ ۱۰ بورس از دانشگاه پاریس ۱۳ که سه مورد از آن نهایی شده از جمله دستاوردهای حوزه آموزش در سال گذشته است.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری، فعال‌سازی مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی در راستای فراگیری آموزش‌های تکمیلی علاوه بر آموزش‌های آکادمیک  برای دانشجویان جهت ورود به بازار کار، اعزام ۶ دانشجو به فرصت مطالعاتی خارج و داخل کشور، راه‌اندازی گروه مدیریت و اقتصاد در راستای ارتقا و بهبود ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه و پیگیری جهت اخذ موافقت راه‌اندازی رشته‌های مدیریت مالی و حسابداری را از دیگر فعالیت‌های این حوزه در سال ۹۷ برشمرد.
گفتنی است دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان یکی از ۲۲ دانشگاه معین کشور دارای بالغ بر هشت هزار دانشجو است که در۱۱۲ کدرشته آموزشی در مقاطع، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند، همچنین ۲۶۲ عضو هیئت علمی و  بالغ بر ۳۰۰ مدرس در این دانشگاه تدریس می‌کنند.
ه.ع73/ل.م54
 


( ۱ )