با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای افراد توانمند در ایده‌پردازی،"ایده شو" برگزار شد

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۰ کد : ۴۷۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۶
نخستین همایش ایده‌پردازی فناورانه توسط شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و بامشارکت مدیریت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان، دراین دانشگاه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این همایش با...
نخستین همایش ایده‌پردازی فناورانه توسط شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و بامشارکت مدیریت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان، دراین دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این همایش با عنوان "ایده شو" و با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای افراد توانمند در ایده‌پردازی برای بیان ایده و انتقال آن به دیگران برگزار شد و هریک از شرکت کنندگان درمدت سه دقیقه، ایده خود در زمینه‌های فنی و مهندسی به حاضران معرفی کردند.
همچنین درپایان هر ایده توسط هیئت داوران و حاضران به صورت جداگانه به رای گذاشته شد و نفرات اول تا سوم مشخص شدند.
براساس این گزارش رضا بهرامی با ایده ایجاد یک شبکه ویدئویی تحت وب برای شرح حرفه‌ای شرایط روز بازار برای سرمایه گذاری، محمد کرمانی با ایده بازار کار آنلاین و علیرضا باقرصاد با ایده سنگ فرش مجازی به ترتیب اول تا سوم شدند.
همچنین قابل فهم بودن برای طیف گسترده‌ای ازمخاطبان، مرتبط بودن با تجربیات حرفه‌ای شخص، نوآوری، امکان یادگیری و به کارگیری آن برای دیگران و جذاب بودن از جمله خصوصیات یک ایده خوب در این رویداد عنوان شده است.
گفتنی است شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری درکشور، تلاش می‌کند تا با ایجاد بستری مناسب برای توسعه فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان، زمینه لازم را برای تجاری‌سازی دستاوردهای آن‌ها وجذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی فراهم آورد و درحال حاضر 370 شرکت دانش بنیان دراین شهرک مستقر هستند.