با حضور پژوهشگران ملی و بین‌المللی؛

همایش بین‌المللی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۳ کد : ۴۷۳۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۳
با حضور پژوهشگران ملی و بین المللی، اولین همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
همایش بین‌المللی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکترعزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: امروز، ورزش یکی از مولفه‌های قدرت است و در دیپلماسی عمومی و بین‌المللی نقش‌آفرینی می کند.
وی با بیان اینکه کشور و استان اردبیل در رشته های ورزشی ظرفیت‌های متعددی دارد، افزود: اگر برنامه‌های ورزشی با علم و پژوهش گره بخورد، می‌تواند پتانسیل‌های پیدا و پنهان استان اردبیل را بیش از پیش بشناساند.
دکترحبیبی با اشاره به اینکه رشته‌های علوم ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی جایگاه خود را پیدا کرده است، ادامه داد: فارغ‌التحصیلان دکتری رشته‌های علوم ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی، امروز در دانشگاه‌های کشور به عنوان عضو هیئت علمی مشغول تدریس، پژوهش و آموزش هستند و علاوه بر این چهره های مطرح و قهرمانان بنام رشته های ورزشی همچون انوشیروانی، فرضی زاده، علی حسینی و غیره در دانشگاه محقق اردبیلی جذب شده اند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهارکرد: در سال های آتی امکانات و سخت افزارهای ورزشی دانشگاه محقق اردبیلی گسترش خواهد یافت که این کار نیازمند حمایت مسئولان است و جا دارد از حمایت‌های استاندار اردبیل که سال گذشته ۷۵ میلیارد ریال به دانشگاه کمک کردند، تشکر کنیم.
دکترحبیبی افزود: دانشگاه محقق اردبیلی سال ۵۷ با پذیرش حدود ۳۰ نفر دانشجو به عنوان دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد اما با استان شدن اردبیل، تبدیل به دانشگاه شد و امروز حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو و حدود ۴۰۰ نفر عضو هیات علمی در دانشگاه مشغول آموزش، پژوهش و کارهای علمی هستند.
دکترسیدعبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در مراسم آغاز این همایش در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ورزشکاران استان اردبیل در ورزش افتخارات زیادی برای کشور کسب کرده اند.
وی با بیان اینکه اهتمام دانشگاه محقق اردبیلی در برگزاری سالانه این همایش جای تقدیر دارد، ابراز امیدواری کرد: خروجی‌های این همایش راهکارهای علمی و عملی برای حضور و مشارکت مردم در ورزش باشد.
دکتراحمدی با بیان اینکه ورزش موضوع بااهمیتی در زندگی مردم است، تصریح کرد: ورزش و نهادینه کردن آن برای اقشار مختلف مردم حائز اهمیت است و برای گسترش ورزش در جامعه باید همه دستگاه‌های متولی تعامل و همفکری داشته باشند.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: زندگی امروزی به سبب پیشرفت‌های تکنولوژی موجب کم‌تحرکی در مردم شده است بنابراین نیازمند دانش‌افزایی و ارتقای دانش مردم در ورزش هستیم.
مهندس بهروز ندایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: امر پژوهش هنوز در جامعه ما نهادینه نشده است که این مقوله دارای دو دلیل است که اولی عدم ورود دانشگاه ها به پژوهش و دیگری عدم آشنایی دستگاه های اجرایی با مقوله پژوهش است.
وی اضافه کرد: ۳ درصد بودجه برای هزینه در حوزه پژوهش پیش بینی می شود اما به دلیل عدم آشنایی مدیران با حوزه پژوهش گاهی این بودجه جذب نمی شود.
مهندس ندایی اظهارکرد: استان اردبیل قهرمانان خوبی در رشته های ورزشی به خصوص در رشته های انفرادی دارد.
دکترمهرداد محرم زاده دبیر اجرایی اولین همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی تازه های پژوهش در علوم ورزشی گفت: به دنبال اجرای موفق اولین و دومین دوره همایش ملی، در اردیبهشت سال گذشته بین المللی شدن همایش را تقاضا کردیم که پس از طی مراحل، با این درخواست موافقت شد.
وی افزود: با انتشار فراخوانی، از ۳۰ دی ماه سال ۹۷ تا ۳۰ فروردین سال ۹۸ حدود ۴۶۲ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد و حدود ۳۰۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و ۵ نفر از اساتید دانشگاه‌های ترکیه در این همایش حضور دارند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴