در حاشیه مراسم تکریم مقام استاد و به منظور تأسیس مراکز نوآوری و توسعه فناوری صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و دانشگاه پیام نور

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۸ کد : ۴۷۲۹۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۴۴
تفاهم‌نامه تأسیس مراکز نوآوری و توسعه فناوری، میان معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه پیام نور به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و دانشگاه پیام نور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در حاشیه مراسم پاسداشت مقام معلم که امروز (شنبه) در دانشگاه پیام‌نور برگزار شد، تفاهم‌نامه‌‌ای بین معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و این دانشگاه به منظور تأسیس مراکز نوآوری و توسعه فناوری منعقد شد.
دکتر مسعود برومند در این رابطه گفت: این تفاهم‌نامه در جهت سیاست وزارت علوم در راستای میل دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه کارآفرین و ایجاد ارتباطی نظام‌مند بین پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه پیام نور برای استفاده از فضاهای راکد و زیر ساخت‌های لازم است تا دانشجویان بتوانند در هر نقطه‌ای امکانات را به ثروت ملی تبدیل کنند.
وی با بیان اینکه وزارت علوم پشتیبانی‌های لازم از دانشجویان را انجام می‌دهد، افزود: شورایی برای پیشبرد اهداف این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است که براساس آن، از اعضای هیئت علمی و دانشگاه پیام نور برای هدایت واحدهای فناور در مراکز رشد استفاده خواهد شد‌.
در این آیین همچنین شبکه ارتباطی هوشمند دانشگاه پیام نور (شاهد) رونمایی شد. از مزیت‌های این شبکه تخصصی می‌توان به آموزش مجازی، تعامل نزدیک کاربران و متخصصان، ارائه خدمات پژوهشی، دسترسی به بانک‌های علمی داخلی و خارجی، کاهش حجم فعالیت‌های فیزیکی، آموزش از راه دور و اطلاع‌رسانی سریع و تخصصی اشاره کرد.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷
 


( ۱ )